Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Beseda o bezpečnosti dětí na internetu

V úterý 30. ledna zorganizovala naše škola besedu pro rodiče na téma: Bezpečnost dětí na internetu. Akci připravila naše školní psycholožka Mgr. Michaela Hrdinová ve spolupráci s preventistou Mgr. Igorem Šiškou. Setkání, kterého se zúčastnili rodiče prvního stupně, nabídlo hluboké vhledy a praktické rady týkající se digitálního světa, který naše děti každodenně objevují.

Začátek besedy se věnoval důležitosti tématu a zdůraznil, že internet je pro dnešní generaci dětí neoddělitelnou součástí života. Paní psycholožka vysvětlila, že i když internet nabízí mnoho příležitostí a vzdělávacích zdrojů, přináší také rizika a nebezpečí, která mohou ohrozit duševní a fyzické zdraví dětí.

Jedním z klíčových bodů, kterými se beseda zabývala, bylo povědomí o nebezpečích online světa. Zdůrazněn byl význam komunikace mezi rodiči a dětmi a vytvoření otevřeného prostředí, ve kterém se děti nebudou bát sdílet své zážitky a problémy. „Je důležité, aby děti věděly, že se mohou svěřit, pokud mají pocit, že jsou na internetu obtěžovány nebo se cítí nejistě,“ řekla paní psycholožka.

Dalším důležitým tématem bylo nastavení hranic a pravidel pro používání internetu. Doporučili jsme rodičům společně s dětmi vytvořit rodinný mediální plán, který určuje dobu, kterou děti mohou trávit online, a stanovuje pravidla pro bezpečné chování na internetu. „Je důležité, aby si rodiče uvědomili, že jsou klíčovými vzory pro své děti, a svým vlastním chováním ukázali správný příklad,“ paní psycholožka dodala.

Beseda se také věnovala konkrétním tipům a nástrojům, které mohou rodiče využít k ochraně svých dětí online. Stěžejním tématem byla rizika sociálních sítí. Zdůrazněna byla důležitost monitorování online aktivit dětí, instalaci rodinných filtrů a pravidelnou diskuzi o tom, co děti na internetu dělají a jak se cítí.

V závěru besedy měli rodiče možnost položit paní psycholožce otázky a sdílet své zkušenosti. Setkání ukázalo, že bezpečnost dětí na internetu je pro rodiče velmi důležitým tématem a že společná diskuse a sdílení znalostí jsou klíčem k úspěšné ochraně našich dětí online. Beseda skončila v atmosféře poděkování a s příslibem dalších podobných setkání v budoucnosti.

Přejeme všem našim rodičům mnoho úspěchů při ochraně a výchově našich dětí v digitálním světě!

Mgr. Igor Šiška

 

Žákovská knížka