Den Země ve školní družině

22. duben každoročně patří mezinárodní akci Den Země, kdy si lidé na celém světě připomínají nutnost ochrany a udržitelnosti zdravého životního prostředí. I my ve školní družině jsme na tato velmi důležitá témata nezapomněli. Starší žáci si udělali ve svých družinkách fotokoutek s výstižnými symboly a slogany, kterými chtěli vyjádřit svoji podporu tomuto globálnímu tématu. Společně jsme v lese za školou také vyrobili naší Zemi dárek – narozeninový dort. Nebyl sice k jídlu, ale zato jen a jen z přírodnin. Naše Země nám také dává dary, ke kterým určitě patří i ovoce a zelenina. A protože jsme Skutečně zdravá škola, udělali jsme si takové zdravé odpoledne. Z různých druhů ovoce a zeleniny jsme vytvářeli svačinky, které byly nejen zdravé, ale i lákavé na pohled. Týden, věnovaný Dni Země, jsme v pátek odpoledne zakončili naučnou stezkou kolem školy, kde si žáci u jednotlivých stanovišť mohli poměřit získané znalosti a dovednosti.

Bc. Kamila Švardalová