Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Zpíváme na vlnách Českého rozhlasu

Hudební výchova patří mezi oblíbené předměty odjakživa.

 

Žáci rádi zpívají, hrají na hudební nástroje, někteří se i rádi učí o hudebních stylech a skladatelích. Mnoho z nich také svůj talent dále rozvíjí v základních uměleckých školách, různých sdruženích, souborech a kroužcích. O jejich talentu a lásce k hudbě svědčí také krásná umístění v různých pěveckých a hudebních soutěžích.

 

Zpěv našich žáků v tomto předvánočním čase potěší také posluchače v rádiu. Na vlnách Českého rozhlasu Zlín je můžete uslyšet v 6.50h  a ve 13.50h takto:

 

pondělí - 2.B

úterý - 1.A

středa - 4.A

čtvrtek – výběr žáků z 2. stupně

pátek - 3.A

 

Provoz kanceláře školy

V pátek 22. 12. 2017 bude omezen provoz kanceláře školy. Provoz pouze do 8:30 hodin.

 

Ocenění pedagogů

 

Za pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání získalo od města ocenění pět zlínských pedagožek.

 

Odkaz na tiskovou zprávu MMZ: http://www.zlin.eu/radnice-ocenila-pedagozky-aktuality-4042.html

 

 

 

Vánoční bruslení

 

Pozvánka na bruslení ZDE!!

 

 

Úspěch našich žáků

Žáci naší školy z 5.A Matěj Podlez, Ondřej Kozel, František Havlík a Jan Andrej Boháček v pátek 8.12.2017 na 11. ZŠ v Malenovicích reprezentovali naši školu ve Zlínském přeboru škol v šachovém turnaji.Toto družstvo získalo 2. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme.

 

 

Výukový program Tonda Obal na cestách

Ve středu 6. prosince se žáci 1. - 7. ročníku zúčastnili výukového programu Tonda Obal na cestách.

 

Program pro 1. - 3. třídy byl zaměřen na rozeznávání základních druhů odpadů. Žáci si ujasnili, co patří do barevných popelnic a poznali několik recyklovaných výrobků.

4. - 6. třídy se seznámily se sběrným dvorem, skládkou a spalovnou. Součástí programu byly i videoukázky ze zpracování odpadů a výroby výrobků z recyklovaného materiálu.

7. ročník si ověřil své znalosti o systému nakládání s komunálním odpadem.

 

 

 

 

Školou chodil Mikuláš

V úterý 5. 12. 2017 navštívila naši školu mimořádná inspekce, která měla za cíl monitorovat chování žactva v jednotlivých třídách. Předsednictví inspekční komise se ujal Mikuláš za asistence čertů a andělů. Všichni členové této komise byli mimořádně důslední a nevynechali jedinou třídu. Naše škola dopadla, stejně jako v minulých letech, velmi dobře. Z celkového počtu 434 žáků neskončil v pekle vůbec nikdo, což je výsledek, který naši školu řadí na přední místa v celorepublikovém srovnání. Žáky jsme nicméně poučili, že se bude inspekce příští rok opakovat, aby "neusnuli na vavřínech" a abychom mohli podobný vynikající výsledek opět předvést.

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

 

Mgr. Igor Šiška

 

Vánoční dílny

Začátek adventního období již tradičně patří

na naší škole vánočním dílnám, které pro rodiče a jejich děti organizuje školní družina. Po dvě odpoledne se školní jídelna proměnila ve velkou tvůrčí dílnu. Děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé druhy adventních věnců, vánoční dekorace, přáníčka, malované svícny, ozdoby z drobných korálků i svíčky z medových plástů.

 

Tvoření si všichni pochvalovali, většina si odnesla domů více hezkých výtvorů. Jsme rádi, že všichni byli spokojeni a těšíme se na příští setkání. 

 

 

  

 

Habsburská Vídeň

V pátek 1. prosince žáci 8. a 9. ročníků navštívili hlavní město Rakouska - Vídeň. Díky vzdělávací agentuře pana PhDr. Pavla Kočího jsme si prohlédli památky a dozvěděli se mnoho zajímavostí z historie Habsburků ve Vídni.

 

Naše první zastávka byla u zámku Schönbrunn. Prohlédli jsme si okolí této letní rezidence, prošli si část zahrad s Neptunovou fontánou a vystoupali na nejvyšší bod - kolonádu Gloriette, odkud jsme ocenili krásný výhled na Vídeň. Zde jsme dostali příležitost si park projít samostatně a následně podívat se na vánoční trhy před zámkem.

 

Následně jsme se přesunuli do centra Vídně. Zhlédli jsme Hofburg, kde se nacházejí velká muzea, jezdecká škola, kongresové centrum, sídlo rakouského spolkového prezidenta. Pak jsme zamířili k Dómu sv. Štěpána. Zde jsme prošli další vánoční trhy, nakoupili čokolády a zamířili k poslednímu cíli. Viděli jsme Lidovou zahradu, kde se nachází pomník císařovny Alžběty Bavorské - Sisi a Parlament.

 

Závěr dne patřil Vánočním trhům u radnice, kde jsme utratili poslední peníze za dětské punče a různé suvenýry.

 

Celý den nás provázelo nádherné sluneční počasí. Nasáli jsme nejen spoustu informací z poutavého výkladu pana průvodce, ale i předvánoční atmosféru, kterou většině bude připomínat vánoční hrníček.

 

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

Mgr. Olga Šuranská

 

Fotogalerie ŠD

 

Do fotogaleriie školní družiny byly vloženy nové fotografie.

 

 

 

Stránky

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS