Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051,       734 401 559, 733 180 283
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

Druháci zdraví z Permoníku

 

Sběr starého papíru

 

 Sběr starého papíru se koná 23. října v době od 7:15 do 8:00 a od 14:00 do 17:30 hodin.

 

 

 

 

Třeťáci zdraví ze školy v přírodě

Na Jelenovské je krásný podzim. Jsme venku a učíme se o přírodě a o tom, jak ji chránit.

 

 

 

 

 

Úspěchy našich žáků

V sobotu 14. 10. 2017 se zúčastnili dva žáci naší školy František Havlík a Matěj Podlez z 5. A šachového turnaje družstev ve Starém Městě.

František se svým družstvem Malenovice B získali krásné 3. místo a postupují do krajského přeboru starších žáků. Matěj Podlez s družstvem Malenovice C skončili z celkového počtu osmi soutěžících družstev na 7. místě.

 

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

 

Přírodovědný klokan

Každoročně Přírodovědecká a Pedagogická fakulta v Olomouci pořádá celostátní soutěž Přírodovědný klokan. Soutěže se z naší školy zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku. Z celkového počtu 120 bodů, které mohli žáci získat, nejlepších výsledků dosádli:

 

UJČÍK Jan, 9. A - 69 bodů, RAJNOCHOVÁ Karolína, 9. A - 65 bodů a BOBÁL Martin, 9. A - 64 bodů.

 

Týden zdraví v naší škole

Týden zdraví je úspěšně za námi. Naši žáci i učitelé se ještě více zajímali o zdravý životní styl, který propojili s výukou.

 

Od pondělí do pátku chodila do vyučování paní Hetzler z Medical pointu a cvičila s dětmi cviky na zdravou nohu a správné sezení. V odpoledním vyučování si osmáci připravili hamburgery z kvalitního hovězího masa z Rudimova, domácích bulek a zeleniny. Celým vařením nás provázel tým z Bůrgeru na Školní.
Úterý jsme věnovali zklidnění, relaxaci, józe. Přišla za námi lektorka Gába Lukášová. Pod jejím vedením, za doprovodu meditační hudby, si žákyně zacvičily pozdrav slunci a jiné ásány. Po děvčatech následovala lekce pro učitele a poté pro veřejnost.
Ve čtvrtek se u nás uskutečnil závod zlínských škol v orientačním běhu. Naše žákyně obsadily první místa. Orienťáci k nám přišli i druhý den, a to v pátek.  Vyznačenou trasu v lese si mohli vyzkoušet žáci prvního stupně. Dostali čipy a vyběhli hledat první kontrolu. Na každé kontrole si museli "čipnout" a v cíli porovnávali svůj čas.
Páteční odpoledne bylo vyhrazeno pro žáky a veřejnost. Do lesa odešli zájemci o nordic walking.
V tělocvičně probíhaly lekce trampolínek a parkúru. O ten byl největší zájem.
Starší hoši postavili překážkovou dráhu a rozdělili si mlaší kluky a holky do skupin. Učili je, jak mají přeskočit bednu, jak udělat stojku nebo kotoul letmo. Vyvrcholením odpoledne byla exhibice starších žáků. A že bylo na co se dívat! Salta, přemety, otočky, zášvihy přes bednu, přeskakování se navzájem a jiné kousky.

 

Děkujeme Vám všem, kteří jste přišli k nám do školy. Ať už jste cvičili, dívali se nebo jste využili služeb rehabilitačního centra Medical point.
Děkuji realizačnímu týmu, žákům 7. - 9. ročníku, kteří celé odpoledne pomáhali, předcvičovali, věnovali se malým dětem nebo upekli skvělé muffiny : )

 

S přáním pěkného podzimu, prožitého v přírodě a v pohybu

Mgr. Martina Kocháňová

 

 

Více fotografií ve fotogalerii.

 

Víkendovka 1.tříd

Tradiční setkání na začátku školního roku pro rodiče s dětmi a jejich učitele proběhlo 6.-7.10.2017. Sešli jsme se v pátek odpoledne, kdy jsme si zahráli několik seznamovacích her, zazpívali písničky a báječně se pobavili. Po uložení dětí do spacáků v prostorách třídy, se sešli rodiče s učiteli a vedením školy k netradičním třídním schůzkám. Následovala bohatá diskuze a nápady, jak zlepšit spolupráci školy a rodiny. V této rozmluvě pokračovali někteří až do ranních hodin, kdy se probudily děti. Druhý den jsme zhodnotili tuto akci a rozjeli se do svých domovů dospávat probdělou noc. 

 Mgr. Petra Jurásková  

 

Týden zdraví v naší škole

Pozvánka ZDE!!

 

Ředitelské volno

Ředitelka školy Mgr. Alena Grajciarová vyhlašuje z provozních důvodů volný den pro žáky na den 16. 10. 2017.

 

Oznámení ZDE!!

 

Adaptační pobyt 6. ročníku

Ve dnech 2. - 4. 10. se žáci 6. A a 6. B zúčastnili Orientačních dnů na téma "Moje třída, moje parta!" v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku.

 

Ihned po výstupu z autobusu se rozehrál kolotoč her a zábavy vedený zkušenými instruktory. 6. A se stala členy FBI a 6. B se proměnila v indiány. Žáci tak prožili tři dny plné her, diskusí a prožitků se svými spolužáky, které mohli poznat jinak než ve škole. Program byl zaměřen na komunikaci, vzájemnou spolupráci a podporu dobrých vztahů v kolektivu.

 

Všichni odjížděli domů příjemně unavení, ale spokojení, protože zažili spoustu legrace a zábavy.

 

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

Ing., Bc. Radka Nevečeřalová, Mgr. Tereza Řezáčová

 

Stránky

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS