Úřední hodiny v kanceláři školy

15. 3. 2021 od 8.00 do 12.00 hodin

17. 3. 2021 od 13.00 do 15.30 hodin

Od 2. 3. 2021 se ve školní jídelně nevaří z důvodu karantény.

Děkujeme za pochopení.

STOP SOLI A CUKRU

I bez přítomnosti velké části žáků náš projekt Skutečně zdravá škola úspěšně pokračuje. Pedagogičtí pracovníci i zaměstnanci školní jídelny se věnují odbornému vzdělávání s cílem získat co nejvíce praktických rad a informací, které budeme moci později začlenit do výuky i do stravování.

V posledních týdnech jsme absolvovali dvě zajímavé online konference. První byla zaměřena především na množství soli v pokrmech a možnostech, jak ji v jídle nahradit zdravějšími variantami. Druhý seminář se týkal omezení až vyloučení přidaného cukru.

Mezi naše současné priority tedy patří snížení soli v pokrmech a omezení přidaného cukru. Již nyní jsme se rozhodli nabízet dětem v jídelně výhradně nedoslazované nápoje a budeme rádi, když i rodiče nás v naší snaze podpoří.

Bc. Kamila Švardalová, Monika Kobzáňová

Informace MŠMT o provozu škol od 27. 2. 2021 do 21. 3. 2021

Informace o provozu škol ZDE!!

Bližší informace byly zákonným zástupcům zaslány prostřednictvím EŽK.

Z důvodu omezeného provozu škol se v měsíci březnu sběr starého papíru NEKONÁ.

Děkujeme za pochopení.

Sportovci

Již dva týdny nám na naší škole běží soutěž „KLIKUJ, BĚHEJ, PLANKUJ“. Do soutěže je zapojeno téměř 50 účastníků včetně 12 učitelů. V jednotlivých disciplínách si zatím nejlépe vede třída 5. A, ale ani ostatní nejsou rozhodně pozadu. Dokonce i nejmladší ročníky jsou zapojeny, což velmi chválíme. Z jednotlivců máme zatím na špici tabulky někoho, kdo naběhal téměř 100 km, udělal 1500 kliků a 5500 sekund vydržel v planku. Kdo to asi může být? A překoná ho někdo alespoň v jedné disciplíně?

Jako škola jsme doposud za 2 týdny sportování udělali 11500 klikůvydrželi 11,5 hodiny v pozici desky  planku a uběhli 900 km. To je, pro představivost, jako běžet do hlavního města Litvy (a víte, které to je?:)). To jsou parádní čísla, co?

Ale není všem dnům konec. Kdo by se chtěl do soutěže připojit, stále má dostatek času. Každý kilometr, klik i plank se počítá. Tak neváhej a připoj se taky.

Soutěž trvá až do 31.3., takže máš dostatek času se přihlásit a přispět k lepším číslům.

A kde? U učitele Václava Pavlíčka přes MS Teams nebo na mailu vaclav.pavlicek@zsmalse.cz.

Mgr. Václav Pavlíček

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

• Nošení ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 25. února 2021 do odvolání (plné znění opatření)
  • Informace MŠMT o vydání mimořádného opatření ZDE!!

Z opatření vyplývá, zákaz pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest, kterými jsou respirátor (bez výdechového ventilu), zdravotnická obličejová maska (zdravotnická rouška) nebo nano rouška splňující zákonnou normu. Zákaz pohybu a pobytu se týká i školy jako vnitřního prostoru stavby.

Logohrátky v domácím prostředí

Vážení rodiče,

v rámci projektu MAP II v ORP Zlín si Vás dovolujeme pozvat na webinář Logohrátky v domácím prostředí, který se bude vysílat ve středu 3. března 2021 od 15.30 do 17.30 hodin.

Cílem webináře je poskytnout rodičům rady a tipy k procvičování hlásek N, D, T, L.

Pozvánka ZDE!!

Kouzlení na sněhu

Na lopatování a bobování to už v pátek nebylo, ale poslední zbytky sněhu jsme v družince využili k vytváření různých motivů a obrazců na hřišti pod školou.
A  veselým smajlíkem zdravíme všechny žáky, kteří tady
s námi zatím ještě být nemohou. Moc se na Vás těšíme!! :-)

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1 ročníku se v letošním roce koná 9. dubna 2021 od 13 do 18 hodin. Na školní rok 2021/2022 budeme přijímat 44 žáků.

Před samotným zápisem je nutné dítě zaregistrovat do elektronického systému www.zapisdozszlin.cz. Tento systém bude pro registraci otevřen od 22. 3. 2021 do 8. 4. 2021. Konkrétní podoba zápisu ve škole bude záležet na epidemiologické situaci.

V letošním roce nám bohužel situace nedovoluje uspořádat den otevřených dveří, místo toho můžete zhlédnout video a fotografie na našich webových stránkách.

Mgr. Lenka Jahudková

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS