Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Vážení rodiče předškoláků.

Jelikož se objevují časté dotazy týkající se zápisu do prvních tříd a možnosti přijetí předškoláků k nám do školy, oznamujeme, že zápis do prvního ročníku se koná 5. dubna 2019 od 13 do 18 hodin. Bližší informace budou včas zveřejněny na stránkách školy.

 

Děkujeme Vám za zájem o naši školu a těšíme se na spolupráci s Vámi.

 

Ing., Bc. Radka Nevečeřalová

 

2. žákovský ples

 

Pozvánka ZDE!!

 

 

I fyzika může být zábava...

Uprostřed letošní, na sněhové srážky bohaté, zimy nás ve fyzice napadla otázka: "Proč se vlastně v zimě solí silnice?" S vysvětlením v podobě zajímavého pokusu přišly dvě dívky z deváté třídy. Nasolily trochu sněhu a výsledná směs dosáhla teploty přibližně -15oC, a protože byla obklopena teplejším prostředím (v naší třídě) začala tát. Holky tohoto jevu chytře využily na výrobu výborné domácí zmrzliny. Stačila trocha smetany a vanilkového cukru. Celá třída si pak experiment náležitě vychutnala.

 

 

Mgr. Igor Šiška

 

Tags: 

My tři králové ...

K jedné z hezkých zvyklostí na naší škole patří seznámení našich žáků s tradicí Tříkrálového koledování. Žákyně 9. ročníku připomněly historii cesty Kašpara, Melichara a Baltazara, při které zvěstovali narození děťátka v Betlémě a zároveň prosili o milodary. Návštěva koledníků potěšila i naše nejmenší v mateřské škole. 

 

 

 

Testování SCIO

V měsíci listopadu proběhlo na naší škole testování v rámci projektu Národní testování 9. tříd, do kterého jsou zapojeny školy z celé ČR.

 

Žáci 9. ročníku tak absolvovali testy z českého jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů.

 

Z výsledků, které jsme obdrželi, vyplývá, že v českém jazyce jsou výsledky našich žáků lepší než u 60 % zúčastněných škol. Porovnáním výsledků testu českého jazyka s výsledky testu obecných studijních předpokladů bylo zjištěno, že studijní potenciál žáků v českém jazyce je využíván optimálně, výsledky žáků v testech odpovídají úrovni jejich studijních předpokladů.

 

Výsledky našich žáků v matematice jsou lepší než u poloviny zúčastněných škol. Studijní potenciál žáků v matematice je využíván optimálně, výsledky žáků v testech odpovídají úrovni jejich studijních předpokladů.

 

Ing., Bc. Radka Nevečeřalová

 

 

 

Zeměpisná olympiáda

První týden v prosinci proběhlo na naší škole školní kolo zeměpisné olympiády. Zúčastnili se jí žáci šestých až devátých tříd. Celkový počet bodů byl 30. Z šestých ročníků zvítězil Robin Sedláček s 26 body, za sedmý ročník byl nejlepší Jan Kráčmar s 28 body, za osmý ročník zvítězil Radek Mívalt s 18,5 body a za devátý ročník zvítězil Daniel Lapčík s 28,5 body. Vítězům gratulujeme a těšíme se na reprezentaci naší školy na okresním kole, které proběhne 20. února 2019 v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Mgr. Veronika Dupalová

 

Rádi děláme radost ostatním - akce "Krabice od bot"

V listopadu jsme udělali radost babičkám a dědečkům v Domově pro seniory v Lukově a před Vánoci potěšíme naše vrstevníky. Zapojili jsme se do akce "Krabice od bot".

Akce Krabice od bot má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti.

Naplnili jsme 11 krabic od bot dárky pro děti, krásně zabalili a předali na sběrmńé místo.

Budeme moc rádi, když potěší děti, které nemají takové štěstí jako my.

Tags: 

Příklad dobré praxe - 6. B

V předvánočním shonu myslíme všichni především na to, abychom měli na svátky nakoupeno, napečeno a uklizeno. Jsou ale na světě lidé, kteří řeší dnes a denně trochu jiné problémy... Tito lidé, zejména z chudých zemí Afriky, často neví, jestli budou mít druhý den co jíst nebo jestli se nakazí smrtelnou nemocí, na kterou neseženou lék. A právě to si uvědomili žáci 6. B a rozhodli se alespoň trochu pomoci. Adoptovali si panenku od organizace UNICEF a zachránili tím život jednomu dítěti, které dostalo očkování proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

 

 

Pomoct můžete i vy! https://www.unicef.cz/jak-pomoci/e-shop/adopce-panenek

 

Mgr. Igor Šiška

 

Tags: 

koncertování s Yamahou

K pěkné předvánoční atmosféře v naší školní družině dnes přispěla velkou měrou i hudební škola Yamaha se svojí lektorkou paní Andreou Mňačkovou, která na naší škole vede výuku hry na kytaru. 

 

Se svými žáky nám předvedla, co všechno se za necelý půlrok naučili. Zazněly známé i méně známé lidové písně a koledy a my všichni z družiny jsme se rádi se zpěvem připojili. 

 

     

 

Úspěch našich žákyň

Děvčata v krajském kole florbalu v Uherském Brodě obsadily 3. místo.

 

 

Děkujeme za reprezentaci.

 

Mgr. Martina Kocháňová

 

Stránky

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS