Ostnokožci

Mořské hvězdy, kalichy a okurky. Touto velmi starou skupinou živočichů jsme se zabývali v šestých ročnících v měsíci květnu. Hvězdice mají vychlípitelný žaludek, žvýkací orgán u ježovek se nazývá Aristotelova lucerna a sumýši jsou označování jako mořské okurky. Nakonec jsme se na ježovky a mořské hvězdice mohli podívat i na vlastní oči a prozkoumat je důkladněji.

Mgr. Veronika Dupalová

Školní výlet 9. A

Třída 9. A se zúčastnila Policejního dne v Holešově na zámku. K vidění byla práce jízdní policie, pyrotechnici, vyprošťování od nehody, vrtulník, bojová umění v podání žáků střední policejní školy a vyhledávání výbušnin policejními psy.

Mgr. Martina Kocháňová

Nejlepší sběrači starého papíru

Tito žáci v měsíci květnu pokořili hranici 100 kg.

Gratulujeme!

4.C

Preisnerová Martina

Ekoolympiáda

Naši žáci se již tradičně účastnili ekoolympiády, kterou pořádá ZŠ ZLÍN ŠTÍPA. Školu reprezentovali dva žáci z 8. A Adéla Pavlíková a Ondřej Smetánka. Soutěž byla složena z několika částí - žáci psali dva testy, přírodovědný a ekologický, dále poznávali několik druhů rostlin a živočichů a museli také vypracovat vstupní projekt na téma Kácení deštných pralesů. Konkurence byla veliká. Adéla získala celkem 106 bodů a Ondřej krásných 104 bodů. Na všechny soutěžící poté čekalo veliké překvapení, občerstvení v podobě smažených či jinak upravených brouků. Žáci si tak pochutnali na moučných červech, smažených cvrčcích či kobylkách zalitých hořkou čokoládou. Mňam!

Mgr. Veronika Dupalová

Schůzka s rodiči budoucích žáků 1. tříd

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

přijměte, prosím, pozvání na schůzku rodičů našich budoucích prvňáčků, která proběhne v pondělí 10. 6. 2019 v 16.00 hodin v jídelně Základní školy Zlín, Mikoláše Alše 558.

Na schůzce se dozvíte všechny důležité informace týkající se chodu školy. Seznámíte se také s informacemi o zahájení školního roku, s rozdělením žáků do tříd, nákupem školních potřeb, zápisem do školní družiny i placením stravného. Bude se probírat mnoho organizačních záležitostí, proto nedoporučujeme, aby byly Vaše děti na schůzce s Vámi.

Nemůžete-li se schůzky zúčastnit, doporučujeme sledovat webové stránky naší školy www.zsmalse.cz, kde budou všechny aktuální informace průběžně zveřejňovány.

Na setkání s Vámi se těší vedení školy, paní učitelky a paní vychovatelka.

Mgr., Bc. Kateřina Soukupová

zástupkyně ředitelky školy

ZŠ Zlín, Mikoláše Alše 558

Tel.: 734 401 559, 577 019 051

Projekt „Abeceda peněz“ v pátých třídách

Žáci 5. tříd se letos zapojili do projektu České spořitelny „ Abeceda peněz“. V tomto projektu si vyzkoušeli rozjet vlastní podnikání – každá třída si založila firmu, vymyslela svůj podnikatelský záměr a produkt, který následně prodají na jarmarku. Díky vydělaným penězům je celá třída bohatší nejen o prostředky, které se žáci rozhodli dát na charitativní účely, ale hlavně o zážitky a vědomosti. Zapojením do programu získávají žáci jedinečnou příležitost přemýšlet o správě peněz, ale také o spolupráci a zodpovědnosti.

V naší škole vznikly „firmy“:

5. A – Alšova eko mýdla– ručně vyrobená mýdla a koupelové soli

Výtěžek z jarmarku věnují Nikolce, která potřebuje příspěvek na rehabilitační pobyt a nadačnímu fondu Život je dar

5. B – Krása domů– dekorace do bytu – věnce, stojánky, záložky,…

Výtěžkem přispějí na slony v Zoo Lešná a nadačnímu fondu Život je dar

5. C – Lahoda z domova– vybrané pochoutky

Vydělané prostředky poskytnou nadačnímu fondu Život je dar

Jarmarky jednotlivých tříd budou:

5. B – v pátek 24. 5. 2019 od 14 – 17 hodin – u budovy České spořitelny na Zarámí

5. C – ve čtvrtek 30. 5. 2019 od 14 do 17 hodin – v areálu Svitu u 12. budovy

5. A – v pátek 31. 5. 2019 od 14 do 17 hodin – v areálu Svitu u 12. budovy

Těšíme se na vás. Týmy tříd 5. A, B, C

Mgr. Jana Lorencová a Mgr. Michaela Hašpica

Pozvánka na jarmark 5. B

Projektový den mimo školu - exkurze pro žáky 2. stupně

Ve středu 15. května jsme s 19 žáky druhého stupně vyrazili z Otrokovic vlakem do Olomouce. Naším cílem byla Pevnost poznání, Barokní prachárna a historické centrum. V Pevnosti poznání jsme zhlédli několik zajímavých expozic. Podívali jsme se přímo do mozku, zjistili jak funguje 3D tiskárna a někteří z nás si vyzkoušeli na vlastní kůži gyroskop. V Barokní prachárně jsme nahlédli do historie a potěžkali si autentické dělové kole. Stihli jsme ještě obejít náměstí s morovým sloupem a pak jsme opět zamířili k domovu. Přestože nám počasí úplně nepřálo, exkurze se žákům velmi líbila.

Mgr. Igor Šiška

Mistrovství České republiky v krasojízdě

Žákyně naší školy Tereza Buršíková a Kateřina Návojová (obě 6. A) se zúčastnily Mistrovství České republiky v krasojízdě žáků. Mistrovství se konalo v Němčicích nad Hanou, kde se děvčata stala Mistryněmi ČR ve dvojci pro rok 2019. Odměnou jím byl nový dres v barvách trikolory a pohár.

Jsme velice rádi, že Tereza s Kateřinou zúročily celoroční dřinu při trénincích v tělocvičně a můžou se těšit z dobře odvedených výkonů.

Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních výkonů.

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS