Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru je koná ve dnech

pondělí 22. 6. - středa 24. 6. 2020.

 

Ve sběrové budce bude k dispozici váha s připraveným sešitem pro zápis jména žáka, třídy a množství odevzdaných kilogramů.

 

V pondělí 22. 6. a v úterý 23. 6. možnost vážení od 8.00 hodin do 20.00 hodin. Ve středu 24. 6. možnost vážení od 8.00 hodin do 12.00 hodin.

 

Finanční prostředky za sběr budou odevzdány do pokladny SRPŠ.

 

Současně bychom rádi poděkovali rodičům a žákům, kteří odevzdali sběr v měsíci dubnu. Vše - zápis množství, ukládání do kontejneru proběhlo na výbornou.

 

 

Konzultace pro žáky 2. stupně.

 

 

Od 8. června budou u nás ve škole probíhat konzultace žáků 2. stupně z důvodu objasnění nebo upevnění učiva. Žáci se tak mohli přihlásit ke konzultacím např. z matematiky, českého jazyka, cizích jazyků, fyziky a dalších předmětů. Skupiny žáků pro příští týden již byly obsazeny. Žáci, kteří se ke konzultacím přihlásili, obdrželi pozvánku s informacemi prostřednictvím elektronické žákovské knížky.

 

Pro všechny žáky platí, že před vstupem do školy odevzdají podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění. Současně bude mít každý žák 2 roušky a sáček na odkládání použitých roušek.

 

Žáky, kteří se budou chtít přihlásit na konzultace v týdnu od 15. do 19. 6., prosíme o odevzdání přihlášek nejpozději do čtvrtka 11. 6. 2020.

 

 

Konzultace pro žáky 2. stupně

 

Od 8. června jsou umožněny ve škole konzultace pro žáky 2. stupně, kde mohou žáci konzultovat učivo, kterému nerozumí. Nástup těchto žáků do školy ale není automatický. Je nutno vyplnit přihlášku ke konzultacím, která byla zákonným zástupcům zaslána prostřednictvím elektronické žákovské knížky, a to do čtvrtka 4. 6. do 12.00 hodin. Přihláška byla také vložena na nástěnku tříd. Pokud nebudeme mít přihlášky žáků, nebudeme moct zajistit pedagogické pracovníky.

 

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

Fotografování jednotlivých tříd na konci školního roku

 

Vážení rodiče.

 

Letošní rok se zatím nese ve velmi specifické atmosféře. Navzdory tomu je však úžasné, že se alespoň částečně podařilo, aby žáci opět usedli do školních lavic (ačkoli za dosti přísných a komplikovaných podmínek), a pomalu a jistě se snad vše vrací k normálu.

S tím souvisí i každoroční focení na konci školního roku. Rádi bychom, aby byla tato naše tradice zachována i letos. Ale situace nám to neusnadňuje. Buď by museli mít žáci roušky :) , nebo by museli stát v 1,5 metrových rozestupech. Ani jedna z variant se nám nejeví jako vhodná. Informace o tom, jak jsme to vymysleli, najdete v EŽK.

Již zítra, 3. června 2020, proběhne první etapa focení žáků, proto těmto zprávám věnujte pozornost.

 

Mgr. Alena Grajciarová

 

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

 

Vážení rodiče,

 

vzhledem k tomu, že bylo Vaše dítě přijato k povinné školní docházce na naši školu, rádi bychom Vás, společně s Vašimi budoucími prvňáčky, tímto srdečně pozvali na naši první informační schůzku, která se koná v úterý 23. června 2020 od 16:00 hod. v areálu školy.

 

Bližší informace Vám budou zaslány prostřednictvím mailu.

 

Mgr. Lenka Jahudková, zástupkyně ředitelky

 

Prázdniny v naší škole

 

 

 

Léto a společně s tím i prázdniny se neúprosně blíží a Ty stále nevíš, co podnikneš? Chybí Ti budova naší školy, a hlavně – chybí Ti Tví kamarádi a kamarádky ze školy? Pokud ano, tak letos se naskýtá jedinečná možnost – užít si atmosféry letních dní plné zábavy právě u nás. Připravili jsme tři tematicky odlišné týdny plné aktivit a Ty si můžeš vybrat ten, který Tě nejvíce zaujme. Určitě se takový najde!

 

Vážení rodiče,

bližší informace a přihlášku naleznete v EŽK.

 

Nabídka termínů a programů:

3. – 7. 8. 2020

ŠKOLA SUPERHRDINŮ - super týden pod Tlustou horou

PRÁZDNINOVÁ  AKADEMIE – týden plný pohybu, her, tvoření i soutěží

 

10. – 14. 8 .2020

KAPITÁNE, KAM S TOU LODÍ? – cesta kolem světa nejen za zvířaty

PRÁZDNINOVÁ  AKADEMIE – týden plný pohybu, her, tvoření i soutěží

 

17. – 21. 8. 2020

TĚ MAMUT! – pět dní v pravěku pod Tlustou horou

PRÁZDNINOVÁ  AKADEMIE – týden plný pohybu, her, tvoření i soutěží

 

Za organizační tým

Bc. Kamila Švardalová, vedoucí vychovatelka

Tel.: 734 574 869

 

Všichni to zvládli na jedničku

 

Žáci, kteří navštěvují 1. stupeň základní školy, se dnes mohli poprvé po více než dvou měsících vrátit znovu do školy. Tuto možnost využilo 51% dětí prvního stupně. Většina z nich se těšila hlavně na setkání s kamarády a s pedagogy, dlouho se totiž osobně neviděli.

 

K nástupu jsme využili celý areál školy, šlo o jedenáct skupin, často s počtem 15 žáků. Shromáždění skupin probíhalo dle předem dohodnutých pravidel, začalo společným pozdravem, odevzdáním čestných prohlášení o „bezkoronavirovosti“, desinfekcí rukou a odchodem do školy v patřičných rozestupech, následovalo také měření teploty.

 

Vše bylo jiné než obvykle a bylo vidět, že i z domova jsou žáci poučeni o hygienických zásadách, které dodržovali a nebrali na lehkou váhu. Překvapilo nás, jak byli ukáznění a hodní. Hlídali se navzájem, snad jen v návalu euforie při hrách se na chvíli zapomněli a měli tendenci se sebe navzájem dotknout…

 

Školní výuka vypadala trochu jinak, než to bývá obvykle, v některých třídách před žáky předstoupili i netřídní učitelé a další pedagogičtí pracovníci. Výuka byla zaměřena především na hlavní předměty, nechyběl také pohyb venku.

 

Luxusní zážitek měli žáci ve školní jídelně, oblíbené boloňské špagety byly servírované přímo na stůl a degustační zážitek byl na závěr umocněn velkým lineckým srdíčkem, které všem paní kuchařky na přivítanou upekly.

 

A pokud byl někdo přihlášen na odpolední část, čekal ho hlavně pohyb na čerstvém vzduchu v areálu školy nebo v lese. Naštěstí nám nepršelo a ze zatažené oblohy se spustil liják až po odchodu poslední žačky domů.

 

Děkuji všem za to, jak svým přístupem zvládli dnešní náročný den ať už ve škole, nebo doma při distanční výuce, a přeje i nadále pevné zdraví.

 

Alena Grajciarová

 

 

 Více fotografií ZDE!!

 

Školní družina o prázdninách

 

Vážení rodiče, 

 

během letních prázdnin bude školní družina otevřena první tři týdny v srpnu. Připravujeme pro Vaše děti na každý týden jinou tématickou náplň. 

Nabídku a bližší informace dostanete v průběhu prvního červnového týdne. 

 

Bc. Kamila Švardalová 

 

Vážení rodiče,

 

máme za sebou deset týdnů distančního vzdělávání. Chci Vám poděkovat za to, jak jste přistoupili k této nové situaci a zastoupili jste nás v naší práci doma. Vím, že to není jednoduché a že Vás to stojí spoustu sil. Velmi si toho vážíme a děkujeme Vám za všechny podněty a zpětnou vazbu. Také Vám děkujeme za pochvalné dopisy, ve kterých se vyjadřujete k práci Vašich – našich učitelů. Moc si spolupráce s Vámi vážím.

 


Od 11. května nastoupili do školy zájemci z řad deváťáků, kteří budou dělat přijímací zkoušky. Potěšilo nás, že zájem o konzultace z matematiky a jazyka českého má 96 % uvedených žáků.

 

Od 25. května  může ve škole probíhat výuka žáků 1. stupně. O výuku ve škole projevilo zájem 52 % rodičů žáků. Pro žáky, kteří budou doma, bude nadále pokračovat distanční výuka, kterou ministerstvo pokládá za prioritní. Vyučující budou tak jako doposud zadávat každý den úkoly dle rozvrhu. Tyto úkoly budou pouze pro ty, kteří nebudou chodit do školy. Protože však mnozí z učitelů budou zároveň vyučovat ve škole, budou tím pravděpodobně ovlivněny časy skypové výuky.

 

Někteří z učitelů se pokusí využít techniku také na propojení skypové výuky těch doma s výukou ve třídě. Tak nám držte palce.

 

Pro žáky 2. stupně bude i nadále pokračovat distanční výuka a vyčkáme, zda se situace nezmění nástupem nového měsíce. Zatím jsou povoleny a ve škole organizovány pouze konzultace pro žáky 9. ročníku.

 

Mgr. Alena Grajciarová, ředitelka školy

 

Vážení rodiče,

v sekci "Výchovné a kariérové poradenství" - kariérový poradce naleznete aktuální informace k přijímacím zkouškám na střední školy.

 

Stránky

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS