Vážení rodiče předškoláků.

Jelikož se objevují časté dotazy týkající se zápisu do prvních tříd a možnosti přijetí předškoláků k nám do školy, oznamujeme, že zápis do prvního ročníku se koná 5. dubna 2019 od 13 do 18 hodin. Bližší informace budou včas zveřejněny na stránkách školy.

Děkujeme Vám za zájem o naši školu a těšíme se na spolupráci s Vámi.

Ing., Bc. Radka Nevečeřalová

Upozornění policie ČR

Sdělení týkající se vydírání prostřednictvím e-mailu, které bylo v poslední době zaznamenáno na obcích, školách a školkách ZDE!!

Výukový program - Vikingové

Naši školu opět navštívil spolek historického šermu Pernštejni. Tentokrát jsme se dozvěděli, jak žili obávaní válečníci ze Skandinávie Vikingové. Program začal ukázkou výstroje a zbraní a zjistili jsme, jaké důmyslné nástroje používali Vikingové pro navigaci. Naučili jsme se dokonce bojovat jako skutečná vikingská armáda. Díky Pernštejnům také víme, že Vikingové nebyli jen nemilosrdní válečníci se svými berserkry, ale že měli pozoruhodně demokratický způsob uspořádání společnosti. Představení bylo zábavné a poučné a bylo vhodným doplněním hodin dějepisu.

Mgr. Igor Šiška

A je tady další pěkné umístění v konverzační soutěži v anglickém jazyce.

Soutěž se konala 12. 2. 2019 v budově Gymnázia a SOŠ ve Slavičíně. V kategorii IIA – žáci 8. a 9. tříd základních škol nás reprezentoval Vít Vaňatka z 9. A a celkově se umístil na krásném 5. místě. Soutěž se skládala z několika částí, z nichž nejobtížnější bylo sestavit v časovém limitu příběh na základě několika náhodně vybraných slov. Účastníci museli také prokázat schopnost konverzovat na vylosované téma, absolvovat poslech s porozuměním a lexikálně-gramatický test.

Vítězi srdečně blahopřejeme, děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí nejen v dalším studiu, ale také při přijímacích zkouškách na střední školu.

Mgr. Hana Odstrčilíková

Pozdrav z hor zasílají žáci 6. ročníku

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

V pátek 8. 2. 2019 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce pro kategorii 6. a 7. tříd základních škol. Soutěž se konala na ZŠ Kvítková ve Zlíně. Účastníci postupně prokazovali své znalosti a schopnosti v následujících kategoriích: poslech, porozumění čteném textu, mluvení na vylosované téma, popis obrázku a improvizovaný krátký rozhovor. Naši školu reprezentovala Lenka Vaculíková ze třídy 7. B, která po sečtení bodů ze všech kategorií obsadila nádherné 1. místo.

Vítězce srdečně blahopřejeme, přejeme hodně úspěchů do dalšího studia a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavlína Pištínková

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V pondělí 28. 1. 2019 se uskutečnilo na Gymnáziu a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Zlín okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěž byla určena pro žáky osmých a devátých ročníků a skládala se ze dvou částí - mluvnické a slohové. Z naší školy do okresního kola postoupili Klára Gabrielová a Vít Vaňatka, oba z devátého ročníku. V konkurenci jedenašedesáti soutěžících se Vít umístil na třicátém a Klára na třicátém třetím místě. Oběma soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

Mgr. Hana Sýkorová

Mladý ekonom 2019

30. lena se konala na Obchodní akademii Tomáše Bati ve Zlíně soutěž Mladý ekonom. Tato soutěž má dvě části - teoretickou a praktickou. V teoretické části žáci odpovídali formou testu na 60 otázek z oblasti ekonomie. Praktická část byla zaměřena na rychlost. Soutěžící luštili křížovku, vyplňovali osmisměrku a skládali nastříhaný obrázek.

Naši školu reprezentovali 2 družstva a to z žáků 8. a 9. ročníku. Žáci 9. ročníku se umístili na šestém místě a žáci 8. ročníku na místě devátém.

Děkujeme za reprezentaci naší školy.

Výlet do země Biland – 3. A

V matematice jsme se tento týden vypravili do kouzelné země Biland - je to země, ve které se nepoužívají čísla, a přesto každý může nakupovat a počítat. Existuje tam totiž speciální měna - bilandské groše. V úterý jsme tedy nasedli do letadla, pořádně se připoutali a letěli směrem k této pohádkové zemi, o které jsme si v průběhu letu poslechli příběh. Proměnili jsme naši třídu ve velké tržiště plné kupců, prodavačů a bohatých obyvatel Bilandu a začali v jejich měně nakupovat. Na konci hodiny už měly všechny obchůdky téměř vyprodáno, některé pořádaly velké výprodeje... takže jsme se s velkými zásobami vrátili zpět do školní lavice.V Bilandu se všem moc líbilo, určitě si tam zaletíme i v druhém pololetí. :-)

Mgr. Alena Sukopová

Tags:

Achatina v přírodopisu

V hodině přírodopisu v 6.A jsme se učili o třídě plžů patřící do kmenu měkkýši (mollusca)A jak jinak si nové učivo zopakovat, než si jej názorně ukázat? Proto nás navštívili dvě achatiny Péťa a Péťa ze třídy 2. C. Dozvěděli jsme se, že jsou to hermafrodité, mají pravotočivou ulitu, nejvíce jsou aktivní v noci a živí se salátem, okurkou nebo pampeliškami.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Mgr. Veronika Dupalová

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS