Vážení rodiče budoucích žáků 1. tříd,

pokud jste nebyli na informativní schůzce 5.6.2018, vyzvedněte si co nejdříve potřebné dokumenty v kanceláři školy (přihláška do školní družiny, přihláška ke stravování a seznam pomůcek do 1. třídy).

Mgr. Jaroslava Müllerová, Ph.D.
zástupkyně ředitelky školy

Od pondělí 18.6. se budou  ve školní jídelně opět připravovat svačinky.

Vážení rodiče,

oznamujeme, že z důvodu  větší nemocnosti   pracovnic ve školní jídelně budou zrušeny tento týden od úterý 12. 6. do pátku 15. 6. 2018 školní svačinky.
Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jaroslava Müllerová, Ph.D.
zástupkyně ředitelky školy

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se koná 11. června v době od 7:15 do 8:00 a od 14:00 do 17:30 hodin.

Setkání rybářů

Ze setkání rybářů naší školy se již stala tradiční akce. Tentokrát se ovšem uskutečnila v netradičním čase ve středu odpoledne. Jak se ukázalo, nebyla to vůbec špatná volba. Počasí nám přálo a jak můžete vidět ve fotogalerii, ani o úlovky nebyla nouze. Další setkání se uskuteční v září v novém školním roce.

Petrův zdar!

Jak se stát rybářem

Žáci naši školy mají nejrůznější zájmy a talenty. Ve třídě našich budoucích absolventů se hned několik žáků věnuje sportovnímu rybolovu. Toho jsme se rozhodli využít a požádali je, zda by připravili o svém pěkném koníčku besedu pro první stupeň. Po poradě s třídním učitelem připravili prezentaci, kde se zaměřili na druhy ryb žijící v našich vodách, rybolovné techniky, vybavení a samozřejmě i na tipy, jak se stát rybářem. Ve třídách, kde zatím přednáška proběhla, se beseda líbila a bude dále probíhat během června. Tímto bych chtěl také všem žákům, kteří besedu připravili, poděkovat.

Mgr. Igor Šiška

Vážení a milí příznivci rybaření,

ve středu 6.6.2018 se od 15:00 do 18:00 na revíru Chlumský potok 1A uskuteční již tradiční setkání rybářů ZŠ M. Alše. S sebou dobrou náladu a vybavení pro lov. Zváni jsou také naši absolventi a všichni, kdo se chtějí třeba jen podívat, jak to na rybách chodí.

Petrův zdar!

Atletický čtyřboj

Ve čtvrtek 24. května jsme se zúčastnili atletického čtyřboje. Tyto sportovní závody byly pro žáky a žákyně 6. a 7. ročníku zlínských škol. Naši školu reprezentovaly 2 družstva. Všichni museli splnit 4 disciplíny a nejlepší výsledky se počítaly do celkového bodového zisku. Závodilo se v hodu kriketovým míčkem, sprintu na 60 metrů, skoku vysokém a do dálky, a závěrečnou disciplínou, pro mnohé velmi náročnou, byl vytrvalostní běh. Dívky měly trať dlouhou 600 metrů a hoši 800 metrů.

Atletický čtyřboj probíhal na hřišti u Základní školy Dřevnická. Počasí nám přálo, ačkoliv pobyt na slunci byl velmi vysilující. Závodů se účastnilo celkem 11 družstev a jak jsme dopadli stále nevíme, protože v čas ukončení čtyřboje nebyly sečteny výsledky za jednotlivé disciplíny.

Všem mladým a nadšeným sporťákům patří velké poděkování za reprezentaci naší školy.

Mgr. Martina Kocháňová

finálové kolo závodů Olympiády zlínských škol v orientačním běhu

Ve čtvrtek 24. května se konalo čtvrté, finálové kolo závodů Olympiády zlínských škol v orientačním běhu. Naši školu reprezentovalo 16 žáků ze tříd 3. B, 3. C, 4. A, 4. B, 5. A, 5. B a 7. A. Nejlépe si vedly žákyně z 5. A. Ty obsadily ve své kategorii první a druhé místo. Náš reprezentant ze 7. A se umístil v kategorii Open na druhém místě. Ostatní závodníci se umístili ve druhé desítce z celkového počtu padesáti startujících dvojic v kategorii třetích a čtvrtých tříd. Pochvala a uznání za vzornou reprezentaci školy patří všem zúčastněným. Těšíme se na závody v příštím školním roce a zveme další sportovce do řad závodníků orientačního běhu.

Mgr. Alois Zimula

Eko-olympiáda

Ve čtvrtek 24.5. 2018 se konal 10. ročník Eko-olympiády v Základní škole ve Štípě. Soutěž se skládala ze 4 částí - testu z ekologie, přírodovědného testu, poznávání rostlin a živočichů a na závěr z programu ZOO Zlín. Naši školu reprezentovali  dva žáci 9. ročníku, kteří se z celkového počtu 36 soutěžících umístili na 14. a 16. místě. Děkujeme za reprezentaci školy.

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS