Poděkování

Obdrželi jsme milé poděkování za naši podporu zdravotníkům Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den, vážená paní ředitelko,

jménem všech COVID pracovišť v Baťově krajské nemocnici, bych Vám chtěla ze srdce poděkovat za Vaši úžasnou podporu.

Obrovské poděkování prosím předejte Vašim kuchařkám a všem, kteří se na Vašem projektu podpory zdravotníkům podíleli a podílejí.

Nesmírně si Vaší podpory vážíme, každý Váš kulinářský výrobek nám vykouzlil úsměv na tváři a boule za ušima J

Přeji Vám, ať se brzo školáčci vrátí do lavic a všichni se vrátíme k normálnímu životu před covidem!

Pevné zdraví Vám všem.

vrchní sestra

plicní oddělení

Vážení rodiče,

informace k opětovnému zahájení prezenční výuky pro žáky 1. a 2. ročníku od 18. 11. 2020 naleznete v elektronické žákovské knížce.

on-line lekce cvičení

Vážení rodiče,

v minulém týdnu jsem Vás oslovila s nabídkou on-line cvičení. První hodina již tento týden proběhla a vzhledem k pozitivním ohlasům bych Vám ráda nabídla možnost druhé hodiny.

A na jakou lekci se můžete těšit?

Náplní cvičení budou opět různé typy dynamického cvičení vhodných pro rozvoj silových, rychlostních i vytrvalostních schopností. Lekce bude zakončena částí určenou pro zklidnění těla.

Na on-line lekci si připravte boty na cvičení, pohodlné oblečení, ručník a láhev vody. Pokud vlastníte podložku či karimatku na cvičení, nachystejte si ji také.

Druhá lekce proběhne v pondělí 16. listopadu 2020 od 17.00 do 18.00 hodin.

Pokud Vás nabídka on-line lekce zaujala, ozvěte se prosím na e-mail lucie.grajciarova@zsmalse.cz nebo přes Bakaláře nejpozději do neděle 15. listopadu 2020.

Následně Vám bude zaslán odkaz na lekci.

Mgr. Lucie Grajciarová

Jízdní řád školních spojů

Jízdní řád linky 92 platný od středy 18. listopadu 2020 najdete ZDE!!

Oproti standardnímu vedení školních spojů je změna u ranního spoje, který je z Prštného veden přes Louky.

Vážení rodiče, milí žáci

Z důvodu uzavření školy se sběr starého papíru v tomto týdnu nekoná. O novém termínu budete informováni prostřednictvím www stránek školy a elektronické žákovské knížky.

Děkujeme za pochopení.

Sladký čtvrtek

V pondělí až středu pravidelně připravujeme drobná občerstvení pro zdravotníky, hygieniky a záchranáře.

Ale moc nám scházejí naši žáci. Proto jsme pro ně připravili překvapení – sladký čtvrtek.

Nabízíme tentokrát oblíbené buchtičky s krémem, určené ke konzumaci doma. Pokud máte na buchtičky ve čtvrtek 12. 11. chuť, objednejte si tento oběd (bez polévky a nápoje) nejpozději do středy 11. 11. do 8.00 hod. obvyklým způsobem (elektronický objednávkový systém, příp. tel. do ŠJ) Strávníci dostanou buchtičky v mikrotenovém sáčku a krém v uzavřené sklenici. Přineste prosím zavařovací sklenici 0,7 na výměnu.

Stravu si vyzvedněte ve čtvrtek 12. 11. od 12.00 do 14.15 hod., vstup vedlejším vchodem do školy (u tělocvičny).

Zároveň přijímáme náměty, jaké další jídlo, které se dá snadno vydat ke konzumaci domů, byste chtěli připravit.

Věra Kordulová, vedoucí školní kuchyně

on-line lekce cvičení

Milí rodiče.

Je doba, kdy nemůžete navštívit své oblíbené fitness centrum. Možná ani nemáte motivaci si sami doma zacvičit. Anebo doma sami cvičíte, ale samotné Vás to tolik nebaví.

Pokud to tak máte, právě pro Vás jsme připravili on-line lekci cvičení. Můžete cvičit kdekoliv, stačí jen připojení k internetu.

Můžete se těšit na různé typy dynamického cvičení, které jsou vhodné pro rozvoj silových, rychlostních i vytrvalostních schopností. K tomuto účelu využijeme cvičení s názvem TABATA, pro které je charakteristické střídání krátkých intervalů zátěže s vysokou intenzitou a odpočinku. Při cvičení využijeme váhu vlastního těla. Lekce bude zakončena částí určenou pro zklidnění těla.

Na on-line lekci si připravte boty na cvičení, pohodlné oblečení, ručník, láhev vody, případně karimatku.

První lekce proběhne prostřednictvím MS Teams 9. listopadu 2020 od 17.00 do 18.00 hod. a je určena pro rodiče, případně žáky 8. a 9. ročníku. Přihlásit se můžete Lucii Grajciarové prostřednictvím zprávy v EŽK nebo na e-mail lucie.grajciarova@zsmalse.cz nejpozději do neděle 8. listopadu 2020 tak, abych Vám mohla zaslat přihlašovací údaje.

Mgr. Lucie Grajciarová

Vaříme, pečeme, neleníme

Pokud si myslíte, že v naší školní jídelně je pusto a prázdno, opak je pravdou. Naše skvělé paní kuchařky pečou sladké i slané dobroty jako poděkování nejen obětavým zdravotníkům v nemocnici, ale i pracovníkům na Krajské hygienické stanici ve Zlíně. Věříme, že jim aspoň trošku zpříjemňujeme toto nelehké období.

Sportovní úspěchy

Letos se naši žáci nemůžou účastnit žádných turnajů a závodů mezi zlínskými školami. Bohužel nebudeme obhajovat postup do kraje ve florbalu ani fandit na trnavském přespolním běhu.
Zato tady ve škole máme dvě šikovné "bajkerky", které se umístily v seriálu závodů Kolo pro život.
Eliška Drongová z 5. A obsadila třetí místo a její setra Sofie z 1. B byla první, vyhrála svou kategorii. Do celkového pořadí se započítávalo 8 nejlepších umístění a závody probíhaly po celé české republice.

Holky, fandíme vám a přejeme hodně cyklistických úspěchů!

Mgr. Martina Kocháňová

Vzpomínka na kontaktní výuku

Video z "alternativní" tělesné výchovy ZDE!!

Subscribe to Základní škola Mikoláše Alše Zlín RSS