V soutěži běhej, klikuj, plankuj naše škola oběhla téměř celou Českou republiku!

Poslední březnový den skončila sportovní soutěž, kde naši žáci a učitelé měli za úkol naběhat co nejvíce km, udělat co nejvíce kliků a vydržet co nejdéle v planku (vzporu). Do soutěže se zapojilo z naší školy 39 žáků a 12 učitelů. Velkou pochvalu si zaslouží všichni zúčastnění, speciální ale žáci 1. a 2. tříd, protože naše škola naběhala 2100 km (což je téměř obvod našich státních hranic), udělala 34 000 kliků a vydržela 26,5h v planku. Tím pádem obsadila v této meziškolní soutěži výborné 2. místo, kde ji předběhlo jen EKO Gymnázium v Brně. Za sebou nechala naše škola ZŠ Nádražní Hustopeče a také ZŠ Husova v Brně. Za tyto výsledky moc gratulujeme.

V rámci naší školy si nejlépe vedla 5.A a také Anička Marie Kaniová s Eliškou Drongovou.

Ještě jednou všem moc gratulujeme a těšíme se, jakmile budeme sportovat ve škole.

Za tým “Sportovci“ Mgr. Václav Pavlíček

Konference Vzdělávání pro 21. století

V rámci projektu MAP II v ORP Zlín zveme rodiče, pedagogy a širokou veřejnost na konferenci Vzdělávání pro 21. století, která se koná v sobotu 10. 4. 2021 od 9.00 do 16.30 hodin. Pozvánka ZDE!!

Úřední hodiny v kanceláři školy

7. 4. 2021 od 13.00 do 15.30 hodin

.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ – UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, milí žáci,

v letošním školním roce se budou na středních školách konat různé formy přijímacích zkoušek. Zkontrolujte si, zda se na Vámi zvolené střední škole bude konat JPZ (jednotná přijímací zkouška), ŠPZ (školní přijímací zkouška) či střední škola bude přijímat žáky na základě obou variant přijímací zkoušky. Ředitelé středních škol mohli také v letošním školním roce rozhodnout o nekonání přijímací zkoušky.

Tyto důležité informace naleznete na webových stránkách jednotlivých středních škol.

Mgr. Simona Wunderle

Kariérní poradkyně

VEČERNÍ ČTENÍ

Škola na dálku má jednu výhodu, víte jakou? Můžeme se sejít kdykoliv. Klidně i večer. A tak jsme se my, žáci 3. A, scházeli každé březnové úterý v 19 hodin na večerní čtení. Mohli jsme být klidně v pyžamu a ležet ve svých postýlkách, protože nám pohádky a příběhy na dobrou noc četly paní učitelky, paní vychovatelka, paní asistentka i maminka. Často si nenechali večerní čtení ujít ani naši sourozenci, domácí mazlíčci nebo plyšáci. Všem se nám pak krásně usínalo.

Mgr. Sabina Brázdilová

Online hodina s odborníkem

V posledních dvou dnech měsíce března měli žáci devátých tříd speciální online hodinu, do které jsme si pozvali odborníka z Jaderné elektrárny Dukovany. Žáci absolvovali virtuální prohlídku a zjistili, jak taková jaderná elektrárna funguje a kolik elektrické energie dokáže vyrobit. Na závěr jsme si zasoutěžili a nejrychlejší žáci získali odměnu.

Mgr. Igor Šiška

Slanická stezka

Vážení rodiče, milé děti,

vychovatelky školní družiny pro Vás opět nachystaly zábavně-naučnou stezku, tentokrát kolem pramene Slanice. Začátek stezky je u můstku za průmyslovým objektem Obzor a dále Vás navede vyznačená trasa.

Pokud dojdete až do cíle, v což věříme, budeme rády za zaslanou rodinnou fotografii do Vašeho Týmu školní družiny. :)

za vychovatelky školní družiny

Kamila Švardalová

Velikonoce v pohybu.

Tak jako jsou Velikonoce pohyblivým svátkem, tak pojďme i my udělat něco pro sebe a hurááá na pohyb po katastru Zlína. V neděli 28. března začíná Pašijový týden a s ním i Velikonoce, prázdniny, mrskačka, zdobení vajíček, pečení beránka a tak dále. Bohužel i letos budou tyto svátky ve znamení lockdownu. Ale my si poradíme!! Místo navštěvování kamarádů a mrskání spolužaček si můžete promrskat 8 zlínských vrcholů. Pokořte tyto velikány a podělte se s námi o svoje zážitky.

Jako důkaz místo slibů nám pošlete fotky na vrcholech, které zdoláte. Klidně i s komentářem, zda to pro vás byla brnkačka nebo jste si dali pořádně do těla :). Těšíme se na vaše zážitky.

Vaši tělocvikáři Vendula Janošová, Martina Kocháňová, Václav Pavlíček a Václav Talaš :).

Seznam zlínských vrcholů:

1 - Sýkory (316 m)

2 - Šternberk (344 m)

3 - Vršek (358 m)

4 - Lysá (387 m)

5 - Barabáš (410 m)

6 + 7 - Přední vrch (420 m) a Zadní vrch (423 m)

8 - Tlustá hora (458 m)