Fantastické vynálezy

Málokdo ví, že Leonardo da Vinci kromě malování vymýšlel a sestrojoval neskutečné vynálezy. Fascinovaly jej létající stroje, bojová vozidla či roboti. Pomocí podrobných výpočtů a studií tyto své nápady realizoval.

Podobně žáci 5. ročníků vymýšleli různé moderní přístroje a někteří se pustili i do jejich konstrukce. Z toho, co doma objevili, sestrojili např. roboty usnadňující nám práci v kuchyni nebo při úklidu.

Kdo ví, možná se některý vynález objeví v budoucnu na trhu.

Fotografie jsou zveřejněny ve fotogalerii.

Mgr. Alžběta Červenková

Tags:

Každoročně se naše škola účastní charitativní akce Vánoční hvězda.

Tento rok se na naší škole udělala objednávka na  287 kusů.

Tímto jsme Onkologickému oddělení  v Olomouci přispěli částkou 15 211,-Kč.

Rádi bychom Vám  poděkovali za podporu této akce a doufáme, že tato částka pomůže nemocným dětem, jejich rodinám i zdravotníkům na hemato-onkologickém oddělení  Dětské kliniky FN v Olomouci.

Mgr. Petra Jurásková

První etapa standardizace dotazníků PAQ-C a PAQ-A

Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity uděluje naší škole osvědčení o participici školy na projektu s názvem "První etapa standardizace dotazníků PAQ-C a PAQ-A".

Certifikát ZDE!!

Rodiče tvořili s družinou

První adventní týden se naše jídelna proměnila ve velkou tvůrčí dílnu, kde po dvě odpoledne probíhalo vánoční tvoření, které každoročně organizuje školní družina.

Děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé druhy adventních věnců, stromečků, svícnů, přáníčka, ozdoby z drobných korálků i svíčky z medových plástů. Všem dětem letos vychovatelky školní družiny napekly medové perníčky, které si po vlastnoručním nazdobení mohly samozřejmě ihned sníst.

Tvoření si pochvalovaly děti i rodiče, většina si odnesla domů více krásných výtvorů.

Hurá za mamuty!

Ve čtvrtek a pátek 28. a 29. 11.  se zúčastnili žáci 6. ročníků dějepisné exkurze do Přerova s názvem Hurá za mamuty. Poutavým způsobem nám zaměstnanci přerovského muzea na zámku přiblížili, jak se žilo v období lovců mamutů, co lidé jedli, jak bydleli, jak se oblékali, jak trávili čas během dne.

Blíže se seznámili i s mamutem – mohutným zvířetem této doby, o němž koluje dodnes spoustu omylů a mýtů. Žáci si také vyzkoušeli, jak pracuje archeolog a co musí člověk znát, aby tento náročný obor mohl vykonávat.

V druhé část programu si žáci prohlédli školní třídy z různých historických údobí a přesvědčili se, že výuka žáků byla mnohdy velmi přísná a v mnohém také inspirující.

Žáky zaujaly i muzejní sbírky hmyzu, minerálů a hornin a výstup  na zámeckou věž. Tímto pohledem z výšky si naposled prohlédli okolí Přerova – významného  evropského naleziště pozůstatků z doby lovců mamutů.

Mgr. Michaela Navrátilová

Vánoční dárky pro děti z Ukrajiny

Sergij z Ternopilu (8 let) si přeje co nejrychleji vyrůst. "Abych mohl jít do práce vydělávat peníze a pomáhat tak naší rodině," vysvětluje chlapec. S maminkou se stará o nemocnou babičku a tatínek pracuje v zahraničí, aby rodina měla peníze na léky, které potřebuje jak babička, tak i Sergijova sestra....

Právě takovým dětem se rozhodla pomoct třída VII. B. Společně se složili a nakoupili boty, oblečení, hygienické potřeby a věci do školy pro ukrajinského chlapce z dětského domova. Věříme, že mu dárky udělají radost a zpříjemní mu vánoční svátky.

Mgr. Igor Šiška

Tags:

Mladý ekonom 2019

Dne 22. 11. 2019 se na Obchodní akademii T. Bati ve Zlíně konala soutěž Mladý ekonom 2019. Tato soutěž má část teoretickou a praktickou. V teoretické části žáci odpovídali na otázky z ekonomie, praktická část byla zaměřena na rychlost.

Tým ve složení Lenka Vaculíková, Jakub Čermák a Ondřej Smetánka se umístil z celkového počtu 14 týmů na pěkném 6. místě.