Milí žáci,

děkujeme, že zasíláte vaše záznamy a fotky o pohybové aktivitě. To, že není tělocvik ve škole, vůbec nic neznamená. Chválíme vás za to, že se o sebe staráte. Že jste venku na kole, venčíte a trénujete své pejsky. cvičíte workout. tančíte nebo se procházíte po Podhoří. Od pondělí tenisky do školy s sebou!

Tělesná výchova začíná za tři, dva, jedna, start!

Mgr. Martina Kocháňová

Sběr starého papíru

Sběr starého papíru se koná ve dnech

čtvrtek 6. 5. - úterý 11. 5. 2021.

Na parkovišti bude během celé doby přistaven kontejner, do kterého můžete skládat sběr a jeho množství můžete sami zapisovat do sešitu ve sběrovém domku.

Finanční prostředky za sběr budou odevzdány do pokladny SRPŠ.

Děkujeme za spolupráci.

Malí zahradníci

Ke zdravé škole určitě patří i zdravá strava, a pokud jsou suroviny k její přípravě vlastnoručně vypěstované, o to lépe.

Velmi brzy po našem návratu do školy jsme se s chutí v družince dali do zvelebení  naší zahrádky ve školním atriu. Máme tady šest krásných vyvýšených záhonů, ve kterých budeme pěstovat nejen zeleninu, ale i bylinky. Nejprve bylo potřeba záhonky upravit, především dosypat čerstvou hlínu. A hned jakmile se počasí trošku umoudřilo, jsme se pustili do práce.

Zvládli jsme zasadit kedlubny, mrkev, ředkvičky, hrášek, cibulky, různé druhy dýní, cuketu, hrášek a bazalku. Ještě nás čekají fazolky, rajčátka, petržel, pažitka, ale ty zatím čekají v teple.

Věříme, že budeme v pěstování úspěšní a čerstvou domácí zeleninu a bylinky použijeme třeba na zdravé občerstvení odpoledne ve školní družině nebo předáme do školní kuchyně k obohacení našeho jídelníčku. Moc nás to baví, tak nám držte palce! :)

Distanční výuka ve výtvarné výchově

Žáci 2. stupně nás mile překvapili svou tvořivostí a nápaditostí při plnění úkolů do výtvarné výchovy. Jak je z obrázků vidět, tvoření je hra a tvořit se dá z čehokoliv.
Jen tak dále, fantazii se přece meze nekladou.

Mgr. Pavla Blahušová

Seznam přijatých uchazečů k základnímu vzdělávání

Seznam uchazečů (dětí) přijatých k základnímu vzdělávání ZDE!!

V soutěži běhej, klikuj, plankuj naše škola oběhla téměř celou Českou republiku!

Poslední březnový den skončila sportovní soutěž, kde naši žáci a učitelé měli za úkol naběhat co nejvíce km, udělat co nejvíce kliků a vydržet co nejdéle v planku (vzporu). Do soutěže se zapojilo z naší školy 39 žáků a 12 učitelů. Velkou pochvalu si zaslouží všichni zúčastnění, speciální ale žáci 1. a 2. tříd, protože naše škola naběhala 2100 km (což je téměř obvod našich státních hranic), udělala 34 000 kliků a vydržela 26,5h v planku. Tím pádem obsadila v této meziškolní soutěži výborné 2. místo, kde ji předběhlo jen EKO Gymnázium v Brně. Za sebou nechala naše škola ZŠ Nádražní Hustopeče a také ZŠ Husova v Brně. Za tyto výsledky moc gratulujeme.

V rámci naší školy si nejlépe vedla 5.A a také Anička Marie Kaniová s Eliškou Drongovou.

Ještě jednou všem moc gratulujeme a těšíme se, jakmile budeme sportovat ve škole.

Za tým “Sportovci“ Mgr. Václav Pavlíček

Konference Vzdělávání pro 21. století

V rámci projektu MAP II v ORP Zlín zveme rodiče, pedagogy a širokou veřejnost na konferenci Vzdělávání pro 21. století, která se koná v sobotu 10. 4. 2021 od 9.00 do 16.30 hodin. Pozvánka ZDE!!

Úřední hodiny v kanceláři školy

7. 4. 2021 od 13.00 do 15.30 hodin

.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ – UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, milí žáci,

v letošním školním roce se budou na středních školách konat různé formy přijímacích zkoušek. Zkontrolujte si, zda se na Vámi zvolené střední škole bude konat JPZ (jednotná přijímací zkouška), ŠPZ (školní přijímací zkouška) či střední škola bude přijímat žáky na základě obou variant přijímací zkoušky. Ředitelé středních škol mohli také v letošním školním roce rozhodnout o nekonání přijímací zkoušky.

Tyto důležité informace naleznete na webových stránkách jednotlivých středních škol.

Mgr. Simona Wunderle

Kariérní poradkyně