Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Activities calendar

09 Listopad 2017

Výukový program Bodlinka

Ve středu 8. listopadu jsme se zúčastnili výukového programu Bodlinka, který si pro nás připravili z DDM Astra ve Zlíně. Paní lektorka nám povídala o ježečkovi. Zábavnou formou jsme se seznámili s ježkem, čím se živí a jak přezimuje. Dozvěděli jsme se, že u nás se nachází ježek východní a ježek západní. Vyzkoušeli jsme si, jaký výborný čich a sluch má ježek. Dále jsme si vyrobili ježečka z jablíčka a sušeného ovoce.  Na závěr nás čekala pohádka o ježkovi.

 

 

 

Mgr., Bc. Kateřina Soukupová

 

Tags: 

Výukové programy – hodina českého jazyka

Ve čtvrtek 2. listopadu nás do hodiny českého jazyka navštívila autorka pracovních sešitů a školních pomůcek paní Jitka Rubínová. Hravou formou měli žáci možnost se seznámit s novým učivem – slova nadřazená a slova podřazená. Výuka se všem moc líbila a výukové pomůcky rádi využívají i v dalších hodinách.

 

 

 

Mgr., Bc. Kateřina Soukupová

 

Tags: 

DEN SE STRAŠIDLY - HALLOWEEN

V úterý 31. října jsme se ve škole učili jako strašidla. Děti přišly do školy v maskách a vůbec se nebály, přestože byly ve třídě zataženy žaluzie, rozsvíceno plno svíček a všude byli černí papíroví pavouci a netopýři, které děti vyrobily v pondělí v pracovních činnostech.

Děti se dozvěděly něco o anglosaském lidovém svátku Halloween, počítaly duchy, strašidla, netopýry, hledaly cesty z bludiště, zpívaly píseň o ježibabě, dle plánu stavěly stavby s krychlových kostek pro strašidla a během přestávek se děti ještě navzájem domalovávaly barvičkami na obličej. Všem se učení v kostýmech moc líbilo.

 

 

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

Mgr. Kateřina Václavková

 

Tags: 

INDIÁNI - učíme se nové písmenko I

V pondělí 6. listopadu se naše třída proměnila v Indiány. V pracovních činnostech si všechny děti vyrobily svou indiánskou čelenku, kterou ozdobily nastřiženými kousky papíru, dozdobily pastelkami či fixy a namísto péra jsme na čelenku přicvakli kukuřičné šustí. Přitom jsme si pověděli příběh o Kryštofovi Kolumbovi, který původní obyvatele amerického kontinentu pojmenoval Indiány v domnění, že doplul k východnímu břehu Indie. Zpět do Evropy přivezl i novou plodinu - kukuřici, jejíž šustí jsme použili namísto péra.