Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Activities calendar

13 Listopad 2017

Keramická dílna

kroužku keramiky jsme rozděleni na dvě skupiny. Postupně se učíme pracovat s hlínou, používat různá vykrajovátka, formičky, glazuru i speciální barvy na keramiku. Musíme být hodně trpěliví, protože často trvá více hodin, než vidíme náš výrobek hotový. Pak si jej všichni rádi odnášíme hrdě domů. 

 

 

 

 

 

 

Šijeme a tvoříme

 

V letošním roce k nám děvčatům v kroužku Dovedných rukou patří i jeden chlapec, má za to náš obdiv. :) Jsme teprve v polovině měsíce listopadu a za tu dobu jsme se zvládli naučit přední i zadní steh, ušili vlastní jehelníček a vytvořili vlastní krabičku na naše šití.

V posledních hodinách vyrábíme krásné věnečky                         v podzimních barvách. 

 

 

 

Kostelecký slavíček 2017

Do fotogalerii byly přidány nové fotografie z Kosteleckého slavíčka 2017.

 

Video:

 

Jonáš Franc, 3. B: https://www.youtube.com/watch?v=3suV4gfaSQ0

 

Michal Kunst, 6. A: https://www.youtube.com/watch?v=SvX3py_RBTo

 

Alžběta Strnadová, 6. A: https://www.youtube.com/watch?v=Be9-oaFGr2k

 

Klára Vrbická, 7. A: https://www.youtube.com/watch?v=N7BVgihOVHc

 

 

Halloweenský den

Proč se nestát na jeden den strašidlem? Tak tohle jsme si mohli sami vyzkoušet! Ráno v tělesné výchově jsme se pomalovali za nejrůznější upíry, lebky, Jokery, pavouky apod. a čekal nás celodenní program v halloweenském stylu. Říkali si o tomhle svátku z USA a Británie, zpívali anglickou píseň Trick or treat, plnili úkoly, bludiště za svícení dýňové a pavoučí lucerny! Kromě toho, že jsme se zapomněli vyfotit celá třída, jsme si den náramně užili! :-)

 

 

 

Lenka Stavinohová

 

Tags: 

Výukový program Bodlinka

Ve čtvrtek jsme navštívili Dům dětí a mládeže Astra na Jižních Svazích, abychom se dozvěděli něco o životě ježka. Žáci zjistili, že u nás žijí dva druhy ježků – východní a západní, dále čím se takový ježek živí a jak přečkává zimu. Zásoby si nikam neschovává, ale ukládá je přímo do břicha, má totiž dva druhy tuku, bílý a hnědý – ten slouží jako zásoba energie, když se na jaře probudí. Myslím, že nejvíce nás všechny tento malý tvor překvapil svou rafinovaností, díky které dokáže přemoci i zmiji.

Kromě zajímavého povídání si děti i vyzkoušely, jaké je to „být“ ježkem. Procvičily si, jak se balí do klubíčka, sluch a čich, ježkovy smysly, kterými se v přírodě orientuje, zasoutěžily si a na závěr si vyrobily ježečka z jablka a sušeného ovoce.

Výukový program se nám líbil a od teď již žáci vědí, jak je důležité nebudit v zimě ježky!

 

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Mgr. Tereza Vančíková

   

Tags: 

Zdravá 5

Ve středu 8. 11. 2017 měli žáci netradiční výuku – Zdravou 5. Povídali si o důležitosti pravidelného stravování, o potravinové pyramidě a pitném režimu, ve družstvech si vyzkoušeli nakupování, soutěžili a nechybělo ani protáhnutí těla, jelikož pohyb je pro naše zdraví také velmi důležitý.

Na závěr žáky čekalo překvapení v podobě svačinky ze zeleniny. Každý žák dostal vysvědčení se samými pětkami, ale pozor! U zdravé 5 je to obráceně, a tedy všichni žáci za svou práci obdrželi samé jedničky J Děkujeme za přínosný a zábavný program.

 

 

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Mgr. Tereza Vančíková

 

Tags: