Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Activities calendar

08 Únor 2020

Den otevřených dveří

V úterý 4. února byl v naší škole hlavně pro předškoláky připraven Den otevřených dveří. Dopoledne se děti z okolních spádových školek v doprovodu svých učitelek přišly podívat do výuky žáků 1. tříd. Viděly, co se žáci ve škole za půl roku naučili, a některé aktivity si samy vyzkoušely.

 

Odpoledne měli předškoláci možnost do školy přijít znova se svými rodiči. Tentokrát procházeli jednotlivé třídy, ve kterých plnili různé úkoly - práci s interaktivní tabulí, grafomotoriku, skládání puzzle a mnoho dalších aktivit. Rodiče sledovali své děti při práci, měli možnost s pedagogy konzultovat přípravu svých dětí na 1. třídu, prohlédli si třídy a díky komentovaným prohlídkám i další části školy.

 

 

Na další setkání s předškoláky se těšíme u zápisu, který proběhne v pátek 3. dubna 2020.

 

 

Mgr. Olga Šuranská

 

Žákovský ples

V pátek 7. února proběhl třetí ročník žákovského plesu naší školy. Této akci předcházely přípravy, na kterých se podíleli hlavně žáci ze školního parlamentu, s malou pomocí učitelů. Bylo potřeba zajistit: pozvánky, letáky, prodej vstupenek, občerstvení, tombolu, obsluhu do bufetu, moderátory, dýdžeje, program, výzdobu na stoly, závěrečný úklid, ....a spoustu dalšího. 

 

Program plesu byl nabitý. V pouštění hudby se střídalo několik dýdžejů, tančilo se jako na opravdové párty. Děvčata se předvedla v krásných účesech a plesových róbách, hoši měli oblek a kravatu. Kulturní vystoupení zajistily naše žákyně - zpěv, světelná show a výrazový tanec. Také se volil král a královna plesu. 

 

V tombole byly krásné ceny, za které jsme byli vděčni rodičům, učitelům, kuchařkám a dalším sponzorům. 

 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci žákovského plesu a dohlíželi na hladký průběh. Velké díky patří bývalým deváťákům, kteří prodávali v bufetu, vydávali tombolu nebo moderovali. 

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

Mgr. Martina Kocháňová

 

PEČEME MOUČNÍK

V tomto týdnu žáci 2. B dokončili 1.dil učebnice matematiky a posledním nesplněným úkolem bylo pečení moučníku. A protože to byl úkol matematický, žáci podle receptu připravili nákupní seznam, vybrali peníze a vyrazili nakupovat. V obchodě se velmi rychle zorientovali a nakoupili vše potřebné. Po návratu do školy jsme zamířili do školní kuchyňky a podle pracovního postupu žáci připravili těsto, pekli, uklidili po sobě a mohli jsme servírovat. Děti si pochutnaly a díky projektovému vyučování se i hodně naučily. Všichni pracovali podle postupu, který si museli pozorně přečíst, počítali s reálnými penězi a nejenže správně zaplatili a přepočítali vracenou částku, na závěr jsme propočítali skutečné výdaje a zbylé peníze spravedlivě rozdělili zpět každému žáku. Moc oceňuji snahu a zapojení všech žáků do potřebných činností.

 

 

Mgr. Olga Šuranská

 

Tags: