Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Activities calendar

10 Únor 2020

Muchomůrky

 

To, že v přírodě jsou muchomůrky jedovaté, víme všichni. Tyto houby jsou však na pohled velmi krásné, tak jsme se v našem pondělním kulinářském kroužku rozhodli, že si vyrobíme "muchomůrku jedlou" :) 

 

 

  

 

 

 

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Na přelomu pololetí proběhlo na 2. stupni školní kolo zeměpisné olympiády. Zúčastnilo se ho 15 žáků 7. a 8. ročníku. Žáci soutěžili  v dovednosti práce s atlasem. Vyhledávali zeměpisné údaje, doplňovali zeměpisné souřadnice, zpracovávali a doplňovali tabulky a křížovky, počítali vzdálenosti na mapách, snažili se správně zodpovědět otázky z astronomie, geografie světadílů i obecného zeměpisu.

 

Do okresního kola může ze školního postoupit pouze jeden žák z každé kategorie, a tím byli Robin Sedláček ze 7. A a Jan Kráčmar z 8. B, kteří získali nejvíce bodů. Oba budou školu reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 26. února na ZŠ Dřevnická. Zde se soutěží nejen v ovládání práce s atlasem, ale také v otázkách a úkolech bez použití atlasu.

 

Děkujeme všem žákům, kteří se zúčastnili školního kola, a přejeme postupujícím hodně úspěchů v kole okresním.

 

Mgr. Michaela Navrátilová

 

Pythagoriáda – školní kolo

Koncem ledna a začátkem února proběhl na naší škole další ročník matematické soutěže zvané Pythagoriáda, která je určena pro žáky  5. -  8. ročníku základních škol.

 

Soutěže se může zúčastnit každý žák, který si chce vyzkoušet své znalosti v řešení zajímavých a mnohdy obtížných příkladů. Úspěšným řešitelem se stává žák, který vypočte z 15 soutěžních úloh 10 a více. Letos se do již 43. ročníku této soutěže zapojilo celkem 57 žáků z  5. -  8. tříd.

 

Úspěšní řešitelé, kteří splnili limit minimálně 10 bodů, byli letos pouze z 5. ročníků. Nejvíce bodů v počtu 11 dosáhli Richard Baxa, Nikolas Dlabaja a Karolína Strížová ze třídy 5. B a stejný počet bodů obdržel Marek Vašut z 5. C, s nimi postupují  z 10 body i Marek Janouš z 5. A, Terezie Zatloukalová z 5.B a Martin Kadlec z 5.C.Tito žáci by nás mohli reprezentovat v okresním kole Pythagoriády 25. března, které proběhne ve Zlíně na ZŠ Slovenská.

 

 Mezi žáky 2. stupně , kteří tentokrát postup nevybojovali , ale byli nejlepší ve svém ročníku, patří Helena Popelková a Anna Klacková ze 6. A s počtem 9 bodů, Anežka Plevová ze 7. B s počtem 6 bodů a Denis Matras z 8. A s počtem 8 bodů.

 

Všem zúčastněným patří velké poděkování a pochvala za účast v soutěži, která skutečně nepatří mezi jednoduché. Důležitý je ale zájem žáků, chuť zúčastnit se a poprat se s mnohdy záludnými úkoly.

 

Mgr. Michaela Navrátilová

 

 

Příkladný čin žákyň 3. A

Minulý týden si  při cestě domů všimla 2 děvčata, Kateřina Kozmínová a Zuzana Macháčková ze 3. A, pootevřené branky k rodinnému domu. Zahlédly ležící tělo staré paní na schodišti. Dívky zachovaly chladnou hlavu a okamžitě řešily situaci. Zjistily, co se paní stalo a běžely domů pro tatínka, který paní pomohl. Stará paní měla nemocné nohy a na schodech ještě upadla. V ten den bylo velmi chladné a nepříznivé počasí. Děvčata  tak zachránila paní, které by si možná nikdo jiný nevšiml. Patří jim tak velká pochvala a poděkování  za pohotovost a rychlé jednání, které v dnešní době už není zdaleka samozřejmostí.

 

Mgr. Petra Jurásková

 

 

Zdravíme z lyžařského kurzu!

Hned první den jsme zažili různé horské počasí. Mlhu, déšť, sníh, vítr i slunečno. Rozdělili jsme se do družstev a jezdili jsme nahoru a dolů. Začátečníci se seznámili s pohybem na lyžích a už umí zastavit. Teď odpočíváme na pokoji a těšíme se na zítra!

 

Spokojení lyžaři z Permoníku