Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Activities calendar

18 Září 2020

Září ve školní družině

Protože i ve školní družině musíme dodržovat zvýšená hygienická opatření, snažíme se co nejvíce pobývat na čerstvém vzduchu. Jednotlivá oddělení se potkávat sice nemohou, ale naše škola má tu velkou výhodu, že krásných míst v její těsné blízkosti, je spousta. Užíváme si koloběžky na dopravním hřišti, starší žáci rádi hrají fotbal, v lese stavíme bunkry, chodíme do lesa na procházky, kde sbíráme nejen podzimní přírodniny, ale v poslední době námi tolik oblíbené houby. Možná, že i k Vám se nějaká bedle dostala. :) 

 

  

 

 

 

 

Co se děje ve škole? Jedeme v programu Microsoft Teams

 

Většina obyvatel nervózně sleduje údaje o nárůstu počtu obyvatel nakažených COVID-19.

 

I když děláme všechno pro to, abychom spolu s žáky mohli co nejdéle ve škole fungovat, snažíme se připravit na možnou situaci, že by se některá ze tříd ocitla v karanténě. Může se to stát! Na začátku školního roku jsme si již vyzkoušeli, jak řešit karanténu vyučujících, kteří se setkali s někým pozitivním mimo školu na semináři. Naštěstí zafungovala výuka přes Skype a žáci ve třídě se dál vyučovali, jen paní učitelky se jim objevily na dataprojektoru. Takže všechno bylo probráno podle plánu.

 

Pokud by se nyní dostala některá třída do karantény, chceme mít online výuku zabezpečenou ještě lépe, než jen přes Bakaláře a SKYPE. Proto všichni žáci dostali vygenerované heslo do Microsoft Teams. Postupně od 3. do 9. ročníku jsme žáky učili základům práce v tomto programu. V 1. a 2. třídě však doufáme, že by dětem pomohli s připojením a prací na elektronických zařízeních rodiče nebo starší sourozenci. Věříme, že kontakt s žáky bude fungovat stejně dobře, jako nyní probíhající online třídní schůzky.

 

Děkujeme Vám za pomoc. Přesto si však držme palce, aby výuka mohla probíhat co nejdéle prezenčním způsobem.

 

 

Mgr. Alena Grajciarová

 

 

Netradiční třídní schůzky

 

Zářijové setkání s rodiči a žáky prvních ročníků bylo tentokrát ještě „netradičnější“. Z důvodu mimořádných opatření jsme schůzky museli zkrátit jen na jedno páteční odpoledne a podvečer a akci situovat do venkovního areálu školy. Přesto se rodiče a děti mohli poznávat s paní učitelkou i mezi sebou, představovat se ostatním - děti i rodiče, hrát bezkontaktní hry.

 

V druhé části byla pro rodiče připravena bezvadná beseda s paní psycholožkou Mgr. Karin Konečnou. Ta nás seznámila se specifikou jednotlivých věkových období, odpovídala na naše konkrétní dotazy. Mezi tím si děti hrály, plnily různé úkoly, běhaly na hřišti, veselily se při zábavných hrách a domů do svých postýlek se vracely unaveny.

 

 

Mgr. Alena Grajciarová

 

 

 

Evakuace školy

 

Asi všichni znáte jednu z našich nejdůležitějších zásad - bezpečnost pro děti především. Proto jsme i letos, v prvním školním týdnu, provedli cvičnou evakuaci školy. Tentokrát to bylo ovšem trochu jinak, skoro jsme si hráli na indiány a opouštěli jsme místnosti postupně tak, aby se pokud možno žáci různých tříd spolu nesetkali. A navíc jsme se snažili být tiší, nehlučet, abychom na sebe zbytečně neupozorňovali a dobře slyšeli pokyny dospělých.

 

 

Zvládli jsme to na výbornou nejen my, žáci s učiteli, ale také děti z MŠ a paní kuchařky.

 

 

Mgr. Alena Grajciarová

 

 

Nejlepší sběrači starého papíru

Tito žáci v měsíci září pokořili hranici 100 kg.

Gratulujeme!

 

 

5. B

Prucek Jakub

472

kg

2. A

Valová Julie

390

kg

7. C

Červenka Tomáš

360

kg

8. A

Barbora Samohýlová

353

kg

8. B

Menšíková Karolína

260

kg

2. B

Stanislav Lenker

245

kg

2. B

Zlobická Zoe

215

kg

7. A

Fiala Martin

192

kg

5. B

Kodešová Eliška

191

kg

2. B

Váňa Max

180

kg

7. B

Zmeškalová Tereza

167

kg

6. A

Hezucký Tomáš

155

kg

5. A

Vavříková Daniela

145

kg

5. B

Gajdůšek Lukáš

111

kg

4. B

Prucková Adéla

110

kg

2. A

Rajtarová Lucie

103

kg

1. B

Míčková Thea

102

kg

5. A

Bis Marek

102

kg