Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

Activities calendar

04 Říjen 2020

Projektové dny ve školní družině

V průběhu minulého týdne se po tři odpoledne  ve školní družině uskutečnily projektové dny na téma dopravní výchova. Program si pro nás připravili manželé Stojarovi ze zájmového spolku Inspirace Zlín. Jeho hlavním cílem bylo ověření znalostí žáků týkajících se základních pravidel pro bezpečný pohyb v silničním provozu v roli malých chodců a cyklistů. Místo kol nám velmi dobře posloužily naše koloběžky.

Žáci se formou diskuse s lektory dozvěděli spoustu informací na různá témata – důležitá telefonní čísla, dopravní značky, povinná výbava malého cyklisty a mnoho dalších. Všichni na závěr dostali malou odměnu – sádrový odlitek ve tvaru dopravního prostředku, který si později v družině vybarvili dle vlastní fantazie.  A dobrou zprávou je, že tento projekt ověřil, že žáci naší školy mají velmi dobré všeobecné znalosti z problematiky bezpečnosti dopravy.

Program se konal na dopravním hřišti, pouze v jednom případě jsme vzhledem k nepřízni počasí museli akci přesunout do tělocvičny. To nám ale radost nezkazilo a na všech bylo vidět, že si odpoledne užili.

 

 

 

 

 

NETRADIČNÍ UČENÍ A VÝLET

 

Letošní epidemiologická situace nám sice nedovolila vyjet na školu v přírodě, ale my jsme se nenechali odradit a naplánovali si dny učení venku. Bohužel nás zradilo počasí a učit se venku nám dovolilo jenom na chvilinku. My jsme si ale užili spoustu zábavy i ve škole.  Navázali jsme na prezentaci historických předmětů a vyzkoušeli si činnosti, které dnes nejsou úplně běžné. Například jsme vyráběli ruční papír, psali brkem nebo přes kopírovací papír. Vyzkoušeli jsme si stavět osady a plnili jsme zábavné úkoly z českého jazyka, matematiky i prvouky.

 

 

V závěru týdne jsme vyjeli na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme si ve Valašském muzeu v přírodě prohlédli, jak žili lidé dříve. Poté nás čekal zábavný program na ranči Bučiska, kde jsme soutěžili v netradičních disciplínách, jezdili na koních a pomáhali pohádkovým bytostem v začarovaném lese.

 

 

Týden sice utekl jako voda, ale my jsme si jej pořádně užili a odnášíme si spoustu nových zážitků a poznatků.

 

 

 

Více fotografií najdete na stránce: https://zsmalse2a.rajce.idnes.cz/

 

 

Mgr. Sabina Brázdilová

 

 

Tags: