Den na olympijském festivalu

V pátek 16. 2. jsme navštívili Olympijský festival v Brně. Pavilony brněnského výstaviště jsou po dobu 17 dní otevřeny všem sportovním nadšencům u příležitosti zimní olympiády v Pchjongčchangu.

Na tomto místě je možné si vyzkoušet rozmanité sportovní disciplíny, fandit našim reprezentantům v Korey nebo si zakoupit upomínkové předměty, např. čepici zvanou "Raškovka" a chleba "Karel". Vybraní žáci z prvního a druhého stupně se po příjezdu na brněnské výstaviště rozdělili do dvou skupin. Každou skupinu měla na starost jedna šikovná dobrovolnice, která se starala o hladký průběh dopoledne a doprovázela žáky na jednotlivé sporty.

Začali jsme všichni společně, a to curlingem. Tento sport hraný na ledové dráze se žulovými kameny a smetáky není možné si běžně vyzkoušet. Dále následovala ochutnávka jízdy v saních a skoky z můstku. Protože jsme měli chvíli volného času, žáci z druhého stupně si půjčili brusle nebo jezdili z rampy na speciálním kruhu pro snowtubing.

K poslední disciplíně jsme se sešli v běžkařské stopě a na biatlonové střelnici. K tomuto sportu jsme si půjčili vybavení české značky Sporten a vyrazili jsme na trať. Tady jsme se asi nejvíce pobavili. A to díky našim běžkařům z druhého stupně, kteří kromě klasiky a bruslení předváděli křížení lyží ve vzduchu a pády na různé části těla. Dobře, že si někteří nechali na hlavě bezpečnostní přilbu!

Po aktivní části programu jsme stihli přímý přenos v rychlobruslení a celá hala držela palce Martině Sáblíkové, která vybojovala 2. místo. Kdo se pozorně díval do naší fotogalerie, nemohl si nevšimnout, že jsme se vyfotili s desetibojařem Romanem Šebrlem. Ten zde na pódiu předával ocenění zúčastněným školám a odpovídal na otázky týkající se jeho sportovního života.

Páteční den ve znamení sportu a fandění se skvěle vydařil. Děkujeme dobrovolnicím Lucii a Věře, které se o nás v Brně staraly a tento to jedinečný sportovní zážitek nám zprostředkovaly.

Mgr. Martina Kocháňová