Projektové vyučování ve škole i mimo ni

Pro zpestření vyučování, získání dalších dovedností a naplňování kompetencí zábavnou formou chystáme nové aktivity pro 1. i 2. stupeň.

Budeme organizovat projektové vyučování nejen ve škole, ale i mimo ni. Žáci však pro zařazení do projektu musí něco udělat, připravit se na exkurzi, odpovědět na otázky. Bude to něco jiného, než jen požádat rodiče o zaplacení akce a pak čekat, co je pro ně za odevzdané peníze připraveno. Zkrátka se budou učit, jak to probíhá, když se například dospělí musí připravovat na konkurz nebo výběrové řízení. Uvědomí si, že se musí snažit, aby byl výsledek co nejlepší. Ale musí se naučit přijmout také to, že někdy i přes veškerou snahu a touhu se přání nemusí naplnit.

A jak se nám podařilo, že projektové dny můžeme realizovat s výrazným finančním příspěvkem? Je to díky dotaci v rámci výzvy z programu Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování (Šablony II) Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

První projektový den mimo školu je dneškem vyhlášen, je pro žáky 2. stupně, pojede se do Olomouce a bližší informace žáci získali prostřednictvím školního rozhlasu a naleznou je v uvedených přílohách.

Projektový den - informace ZDE!!

Projektový den - úkoly  ZDE!!

Mgr. Alena Grajciarová, ředitelka školy