Vážení rodiče,

máme za sebou deset týdnů distančního vzdělávání. Chci Vám poděkovat za to, jak jste přistoupili k této nové situaci a zastoupili jste nás v naší práci doma. Vím, že to není jednoduché a že Vás to stojí spoustu sil. Velmi si toho vážíme a děkujeme Vám za všechny podněty a zpětnou vazbu. Také Vám děkujeme za pochvalné dopisy, ve kterých se vyjadřujete k práci Vašich – našich učitelů. Moc si spolupráce s Vámi vážím.

Od 11. května nastoupili do školy zájemci z řad deváťáků, kteří budou dělat přijímací zkoušky. Potěšilo nás, že zájem o konzultace z matematiky a jazyka českého má 96 % uvedených žáků.

Od 25. května  může ve škole probíhat výuka žáků 1. stupně. O výuku ve škole projevilo zájem 52 % rodičů žáků. Pro žáky, kteří budou doma, bude nadále pokračovat distanční výuka, kterou ministerstvo pokládá za prioritní. Vyučující budou tak jako doposud zadávat každý den úkoly dle rozvrhu. Tyto úkoly budou pouze pro ty, kteří nebudou chodit do školy. Protože však mnozí z učitelů budou zároveň vyučovat ve škole, budou tím pravděpodobně ovlivněny časy skypové výuky.

Někteří z učitelů se pokusí využít techniku také na propojení skypové výuky těch doma s výukou ve třídě. Tak nám držte palce.

Pro žáky 2. stupně bude i nadále pokračovat distanční výuka a vyčkáme, zda se situace nezmění nástupem nového měsíce. Zatím jsou povoleny a ve škole organizovány pouze konzultace pro žáky 9. ročníku.

Mgr. Alena Grajciarová, ředitelka školy