Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

3.A

 

TŘÍDA 3. A

 

Více obsahu po přihlášení pod heslem.

 

Výukový program „Malý badatel“

Ve čtvrtek 11. 4. se žáci 3. ročníku zúčastnili zajímavého výukového programu v DDM Astra na Jižních Svazích. V 10 členných výzkumných skupinách se vystřídali na odborných stanovištích pedologie, hydrologie, meteorologie, fenologie a botaniky a dozvěděli se, co je to PH látek a jak se měří.

 

            Na jednotlivých stanovištích zkoumali pomocí odborných přístrojů a speciálních pomůcek např. schopnost vody vést elektrický proud, zjišťovali teplotu vody a její průhlednost. Seznámili se s pojmy kyselina a zásada a vyzkoušeli si sami určit PH některých látek. Měřili také sílu větru pomocí anemometru a rozlišovali pomocí obrázků momentální typ mraků. Na stanovišti fenologie a botaniky vytvářeli pomocí voskovky otisk struktury kůry stromů a měřili délku pupenů. V pedologii se zase seznámili s jednotlivými druhy půd a naučili se poznávat, která půda má nejvíce humusu.

 

            V DDM Astra jsme všichni strávili příjemné dopoledne plné různorodých aktivit a propojili tak teoretické poznatky z prvouky s praxí.

 

Mgr. Pavla Ševčíková

 

Tags: 

3. A - NAŠE PRVOUKA V MĚSÍCI BŘEZNU

V naší třídě se tento měsíc zabýváme v hodinách prvouky neživou přírodou. Tak například minulý týden jsme si povídali o vodě. Kde se voda vlastně bere? A kam zase zmizí? Na tyto a mnohé další otázky nám názorně odpověděl námi sestavený koloběh vody, který jsme si ve skupinkách vyrobili. A teď už víme, že se voda ze země vypařuje, v podobě deště či sněhu zase padá dolů a následně stéká do řek, moří a oceánů… A ještě nám naše výtvory krásně zdobí třídu.

Další hodinu, zrovna když jsme se zajímali o půdu, jsme vyměnili školní lavice za tu nejpřirozenější učebnu – přírodu. V naší speciální hodině jsme si mohli nejen půdu osahat, ale zasadit si do ní nejrůznější bylinky a rostlinky – hrášek, jahody, meduňku, mátu, řeřichu a taky rýmovník. A jelikož rostlinky pravidelně zaléváme, slavíme již první úspěchy – roste nám řeřicha! Až vykouknou na svět i další zelené lístečky, těšte se na fotky!

 

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

 

 

Mgr. Alena Sukopová

 


Tags: 

Výlet do země Biland – 3. A

V matematice jsme se tento týden vypravili do kouzelné země Biland - je to země, ve které se nepoužívají čísla, a přesto každý může nakupovat a počítat. Existuje tam totiž speciální měna - bilandské groše. V úterý jsme tedy nasedli do letadla, pořádně se připoutali a letěli směrem k této pohádkové zemi, o které jsme si v průběhu letu poslechli příběh. Proměnili jsme naši třídu ve velké tržiště plné kupců, prodavačů a bohatých obyvatel Bilandu a začali v jejich měně nakupovat. Na konci hodiny už měly všechny obchůdky téměř vyprodáno, některé pořádaly velké výprodeje... takže jsme se s velkými zásobami vrátili zpět do školní lavice.V Bilandu se všem moc líbilo, určitě si tam zaletíme i v druhém pololetí. :-)

 

 

Mgr. Alena Sukopová

 

Tags: 
Subscribe to RSS - 3.A