Více obsahu po přihlášení pod heslem.

Adaptační pobyt 6. ročníku

Ve dnech 1. – 5.10 absolvovali žáci šestých tříd základní školy Mikoláše Alše ve Zlíně adaptační pobyt v rekreačním středisku Revika ve Vizovicích. Pobyt zahájila třída 6. A pod vedením Mgr. Václava Talaše a ve středu je vystřídala 6. B. s Mgr. Igorem Šiškou.

Přestože každá třída je jiná, obě se shodly na tom, že adaptační kurz splnil přesně to, co měl. Opravdu nás to stmelilo. Dověděli jsme se o sobě hodně nových věcí, zažili jsme spoustu srandy. Hráli jsme hry v přírodě, po kterých nám vždy vyhládlo, takže jsme byli vděční, že nám kuchařky celou dobu skvěle vařily. Poslední den jsme se chopili pastelek a ve skupinách pracovali na projektech, u kterých jsme se moc pobavili.

Když jsme odjížděli, nejčastější otázka byla… Kdy pojedeme zase? Adaptační pobyt je za námi, ale všichni na něj budeme ještě dlouho vzpomínat, protože nám pomohl stát se fungujícím kolektivem.

Adaptační pobyt se uskutečnil díky poskytnutí neinvestičního účelového příspěvku statutárního města Zlína.

Mgr. Igor Šiška

Tags:

Hurá za mamuty!

Ve čtvrtek 18. října jsme s žáky šestých tříd vyrazili na exkurzi do Přerova. V rámci výuky dějepisu patří pravěk mezi atraktivní témata a tak nebylo divu, že se děti na putování za mamuty těšily. Navštívili jsme Muzeum Komenského, kde jsme zhlédli expozici "Hurá za mamuty". Kromě množství opravdu zajímavých informací o životě pravěkých lidí se žáci dozvěděli, kdo je to archeolog a jaká je náplň jeho práce. To si ostatně mohli na vlastní kůži vyzkoušet! Dále jsme navštívili základní školu Komenského, kde jsme měli možnost spatřit skutečné mamutí kly nebo pazourkové nástroje. V neposlední řadě nás nadchnul Památník lovců mamutů, kde jsme mohli obdivovat originální terénní prezentaci archeologických nálezů. Žáci byli z exkurze nadšeni a věříme, že kromě krásného výletu získali také cenné informace do hodin dějepisu.

Mgr. Igor Šiška

Tags: