Prvky prof. Hejného v matematice 2. stupně

V matematice jsme se již posunuli dál a po procvičení příkladů na délku kružnice jsme se vrhli do další práce. Kružítko, úhloměr, pastelky, nůžky a lepidlo. To vše jsme potřebovali k tomu, abychom sami došli na to, jak vypočítat obsah kruhu. Narýsovat, rozstříhat a nalepit a je to tam – S = πr2. Vše se musí náležitě probrat na různých typech úloh a dále na svých získaných vědomostech stavíme při počítání s povrchem a objemem válce.

Mgr. Tereza Řezáčová

Zlín

Projekt Zlín ZDE!!

Vánoce v naší třídě

Přejeme všem žákům 8. A, kamarádům a rodičům vše NEJ do nového roku 2018!

Fotky jak jsme si nadělovali dárečky a divadelní představení Mrazík žáků 4. A zde: http://sestkasvestka.rajce.idnes.cz/Vanoce_2017/

Prvky matematiky prof. Hejného na 2. stupni

Jak zjistit délku kružnice? 8. A už ví jak na to. Pomocí provázku, stříhání a měření jsme se dostali k tomu, jak vůbec vypadá vzoreček pro délku kružnice a paní učitelka nám pomohla objasnit Ludolfovo číslo - π. Potom už jen procvičovat a kombinovat s dalšími věcmi co už známe. Po Vánocích se vrhneme na obsah kruhu! Nůžky s sebou!

Mgr. Tereza Řezáčová

Co nás čeká v prosinci?

Kdo si objednal Vánoční růži a podpořil tak charitativní akci, tak se budou vyzvedávat květiny.

15. 12. Exkurze do Barumu, vybraní žáci z 8. a 9. ročníku. V 8:00 odchod ze školy.

19. 12. Žákovský parlament, 9:45

20. 12. Ekotým, 9:45

22. 12. Předvánoční setkání v GACu, film Paddington 2, vybíráme 70, - Kč

23. 12. - 2. 1. Vánoční prázdniny, které si všichni, doufám, užijeme na sněhu a v novém roce hurá a s chutí do toho!!! Pololetí se bude blížit...

Florbalový turnaj na ZŠ Komenského I

9. 11. se žáci 2. stupně se zúčastnili okrskového kola ve florbale, které pořádala ZŠ Komenského I.

Ze čtyř škol se nejvíce dařilo družstvu mladších žáků, kteří postoupili do okresního kola.

To se uskuteční příští týden v Otrokovicích, na florbalové škole ZŠ Mánesova. Držme jim všichni palce!

Hráči z 8. a 9. ročníku: Matěj Čmok, Jan Úlehla, Filip Vrzala, Lukáš Tobola, Vojta Baxa, Jan Ujčík, David Janečka, Martin Bobál, Martin Fiala, Jindra Vrba.

1. místo = postupové družstvo, hráči z 6. a 7. ročníku: Michal Gajdůšek, David Janáč, David Plšek, Martin Surman, Štěpán Dalecký, Jakub Čermák, Matěj Marek, David Vaculík, Šimon Mach, Jan Kráčmar, Ondřej Smetánka, Filip Popelka, Jan Inderka.

Burza středních škol 21. 11. 2017

Burza práce a přehlídka středních škol se bude konat 21.11.2017 ve Zlíně.

14|15 Baťův institut, Vavrečkova 7040

Vystavovateli budou zaměstnavatelé a zástupci středních škol ze Zlínského kraje. Akce je zaměřena na rodiče dětí končících základní školu, absolventy základních, středních a vysokých škol a na osoby hledající nové zaměstnání.

Zeměpisný program

Dne 20. 11.  zhlédneme zeměpisný program Vietnam - brána do Indočíny v GAC, cena 50,- Kč. Sraz 7.45 hodin na náměstí Míru před GAC. Po skončení promítání návrat do školy. S sebou platnou jízdenku na trolejbus.

Koncert

Dne 14. 11.  půjdeme na koncert - Co nevíme o baroku, cena 50,- Kč. Sraz před Kongresovým centrem v 8.10 hodin, po skončení programu návrat do školy.

FOTKY NAŠÍ TŘÍDY NA TÝDNU ZDRAVÍ

Děkuji Kláře, Klárce, Viki, Marušce, Anetě, Matějovi, Yardovi, Filipovi za pomoc na pátečním sportovním odpoledni.

Subscribe to RSS - 8.A