Florbalový turnaj na ZŠ Komenského I

9. 11. se žáci 2. stupně se zúčastnili okrskového kola ve florbale, které pořádala ZŠ Komenského I.

Ze čtyř škol se nejvíce dařilo družstvu mladších žáků, kteří postoupili do okresního kola.

To se uskuteční příští týden v Otrokovicích, na florbalové škole ZŠ Mánesova. Držme jim všichni palce!

Hráči z 8. a 9. ročníku: Matěj Čmok, Jan Úlehla, Filip Vrzala, Lukáš Tobola, Vojta Baxa, Jan Ujčík, David Janečka, Martin Bobál, Martin Fiala, Jindra Vrba.

1. místo = postupové družstvo, hráči z 6. a 7. ročníku: Michal Gajdůšek, David Janáč, David Plšek, Martin Surman, Štěpán Dalecký, Jakub Čermák, Matěj Marek, David Vaculík, Šimon Mach, Jan Kráčmar, Ondřej Smetánka, Filip Popelka, Jan Inderka.

Burza středních škol 21. 11. 2017

Burza práce a přehlídka středních škol se bude konat 21.11.2017 ve Zlíně.

14|15 Baťův institut, Vavrečkova 7040

Vystavovateli budou zaměstnavatelé a zástupci středních škol ze Zlínského kraje. Akce je zaměřena na rodiče dětí končících základní školu, absolventy základních, středních a vysokých škol a na osoby hledající nové zaměstnání.

Zeměpisný program

Dne 20. 11.  zhlédneme zeměpisný program Vietnam - brána do Indočíny v GAC, cena 50,- Kč. Sraz 7.45 hodin na náměstí Míru před GAC. Po skončení promítání návrat do školy. S sebou platnou jízdenku na trolejbus.

Koncert

Dne 14. 11.  půjdeme na koncert - Co nevíme o baroku, cena 50,- Kč. Sraz před Kongresovým centrem v 8.10 hodin, po skončení programu návrat do školy.

FOTKY NAŠÍ TŘÍDY NA TÝDNU ZDRAVÍ

Děkuji Kláře, Klárce, Viki, Marušce, Anetě, Matějovi, Yardovi, Filipovi za pomoc na pátečním sportovním odpoledni.

Chemie - hmotnostní zlomek

ZDE!!

HATHA JÓGA

V tělesné výchově jsme se my - holky z 8. třídy věnovaly józe.

Lektorka Gabriela Lukášová z centra Arkána velice pěkně předcvičovala a vysvětlovala jaký má jóga význam pro naše zdraví.

Zde jsou komentáře zúčastněných děvčat:

Bylo to velmi uklidňující, ve třídě byly zapálené svíčky, hrála hudba a nálada byla velmi příjemná a klidná. Cvičily jsme pozdrav slunci a ke konci hodiny jsme si všechny lehly a jen odpočívaly.

Lektorka byla výborná, moc jsme si to všechny užily.

Bylo to super, klidně by se to mohlo opakovat víckrát do roka.

TÝDEN ZDRAVÍ

Měsíc říjen je tradičně věnovaný Týdnu zdraví. Napříč školou, všemi předměty se zabýváme zdravým životním style.

A co dělají pro své tělo a zdravého ducha žáci osmého ročníku?

V pondělí bylo vaření - příprava hamburgeru. Děkujeme zlínskému Bůrgeru z ulice Školní, že nám přišli ukázat, jak se to dělá z místních surovin, z kvalitního masa a z domácích pečených bulek.

Zde jsou ohlasy žáků:

David S. : Bylo to výtečné, naučili jsme se udělat vlastní burger.

Víťa V. : Burgery byly fajn.

Seznam četby 8. ročník

Seznam  ZDE!!