Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

činnost zájmových kroužků

Florbal

 

Náš oblíbený kroužek florbalu pokračuje ve dvou termínech. Zaměřujeme se nejen na pravidla a techniku hry, ale i na zásady hry fair-play a týmové spolupráce. Florbal nás baví čím dál víc. 

 

 

 

Muchomůrky

 

To, že v přírodě jsou muchomůrky jedovaté, víme všichni. Tyto houby jsou však na pohled velmi krásné, tak jsme se v našem pondělním kulinářském kroužku rozhodli, že si vyrobíme "muchomůrku jedlou" :) 

 

 

  

 

 

 

Kuchyňská chňapka

Jelikož většina z nás nejen ráda šije, ale také vaří, tak jsme si vlastnoručně ušili "pomocníka" - kuchyňskou chňapku. Z pestrobarevné látky dle našeho výběru jsme podle šablony vystřihli tvar chňapky, sešili zadním stehem a s pomocí paní vychovatelky vyplnili vatelínem a krásný doplněk do kuchyně byl na světě. :) 

 

 

 

 

Keramické květinky

Za okny to vypadá, že zima se pomalu chýlí ke konci, a tak i v keramice se na blížící se jaro s předstihem pilně připravujeme. Konečný výsledek jakékohokoliv výrobku z keramiky není záležitostí jedné hodiny, ale díky technologickému postupu si na něj musíme vyhradit více času. 

 

 

 

 

 

Papírový ohňostroj

V poslední hodině Debrujárů jsme se pokusili sestrojit vlastní ohňostroj, ale nebojte se - pouze z papíru. Potřebovali jsme k tomu ruličky od toaletního papíru, konfety, nafukovací balónky a proužky barevných papírů. Nastřihnutý balónek jsme navlékli na ruličku, do ní dali konfety a tahem za balónek se konfety uvolnily a vystřelily. 

 

 

Medové perníčky

Pečení medových perníčků patří k tradičním předvánočním činnostem ve včelařském kroužku. Máme tu výhodu, že med, který je do těsta nezbytný, pochází od "našich" včelek, za kterými pravidelně chodíme. O to víc všem chutnalo. :)

 

 

 

Zimní výtvory v keramice

 

Období zimy a Vánoc se prolíná činnostmi téměř všech kroužků ve školní družině, keramiku nevyjímaje. Všechny naše výtvory jsou krásné, ale bílé vánoční stromečky se nám opravdu povedly - posuďte sami. 

 

 

 

 

Vánoční pečení

 

Co by to byl za kuchařský kroužek, kdyby v něm chybělo pečení tradičního vánočního cukroví. Zvládli jsme to perfektně. V tomto kroužku je fajn, že si své kulinářské výtvory můžeme ihned ochutnat a často něco zůstane i domů. 

 

 

 

 

Předvánoční pohoda v dovedných rukou

Adventní dobu těsně před vánočními svátky si v našem středečním kroužku všichni náležitě užíváme - vlastnoručně vyrábíme adventní věnce z přírodních materiálů i jiné vánoční dekorace. 

A v poslední hodině před prázdninami nesmí chybět naše tradiční vánoční posezení s občerstvením i s přípítkem - nebojte, samozřejmě nealkoholickým. :) 

 

  

 

 

Kuchtík - studená kuchyně

 

V pondělním kuchařském kroužku se nevěnujeme jen přípravě vařených a pečených jídel, ale také pokrmům studené kuchyně. Podařila se nám jak sýrová roláda, ze které jsme přichystali jednohubky, tak i těstovinový salát. 

 

 

 

  

 

  

 

Stránky

Subscribe to RSS - činnost zájmových kroužků