Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

činnost zájmových kroužků

Úklid ve včelkách

Včelařský kroužek – to není jen pečení perníčků, odlévání vosku, výroba svíček a stáčení medu, ale občas je potřeba udělat pořádek a uklidit v lese kolem úlu. A jelikož nám šla práce pěkně od ruky, stihli jsme navštívit i slepičky pana včelaře Nováka. Nasypali jsme trochu zrní, vybrali vajíčka a rychle zpět do školy.

 

 

Muzikoterapie nejen s drumbeny

V našem pondělním kroužku využíváme nejen naše drumbeny, ale rádi také pozorně nasloucháme, jak zní i jiné hudební nástroje, např. malé bubínky, chrastítka, triangly a mnohé jiné.

K muzikoterapii patří také relaxace při poslechu zklidňující hudby, a tímto způsobem někdy hodinu zakončujeme. 

 

 

 

Když cowboy spí

V našich oblíbených úterních "tanečkách" jsme si

v posledních hodinách osvojily i základní kroky

na hudbu ve stylu country a zpívá nám k tomu Heidi Janků se svou úspěšnou písní Když cowboy spí. Také pilně každou hodinu nacvičujeme na vystoupení, které budeme mít na karnevalu SRPŠ. 

 

 

 

Tvoříme ve výtvarce

V obou skupinách výtvarného kroužku jsme se snažili přivolat jaro aspoň jeho typickými barvami. Ptáčky jsme vytvořili technikou tupování s pomocí temperových barev, šablon a houbiček. Na výrobu veselého klauna jsme zase potřebovali různé druhy barevného papíru. Myslíme, že se nám to povedlo. 

 

 

 

 

 

 

Pompony v tanečkách

I v letošním roce nacvičujeme sestavu s našimi oblíbenými pompony. Moc nás to baví. :) 

 

 

 

Keramické květinky

 

 

Přestože zima jen tak brzy neskončí, my

v keramickém kroužku se již chystáme na jarní výzdobu. Musíme pracovat s velkým předstihem, protože výroba každého výtvoru nám trvá mnohdy i několik týdnů. 

 

 

 

Mráz kouzlí

 

 

Ve výtvarce jsme si naposledy vytvořili nádherné mrazivé obrázky a k tomu jsme potřebovali pouze vodovky, sůl a trošku vody. Povedly se, co říkáte? 

 

 

 

 

  

 

 

Chrlící příšera a statická elektřina

V poslední hodině v kroužku Debrujárů byl náš úkol vytvořit chrlící příšeru. Jak na to? Každý dostal zavařovací sklenici, barevný papír a dle své fantazie si vyrobil svoji "příšerku". Poté jsme smíchali barvivo, ocet, jedlou sodu, vodu a pozorovali, komu "příšerka" vyrostla nejvíc. 

 

 

 

 

 

V předchozích hodinách jsme se věnovali pokusům se statickou elektřinou. Většinou totiž věříme jen tomu, co vidíme. Jednoduchými fyzikálními experimenty si můžeme dokázat přítomnost neviditelné elektřiny. Nám k tomu stačily pouze nafukovací balónky a ebonitová tyč. 

 

 

 

Stránky

Subscribe to RSS - činnost zájmových kroužků