Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

činnost zájmových kroužků

Dramaťák

V našem oblíbeném dramaťáku, který máme každý čtvrtek odpoledne, ztvárňujeme nejen různé příběhy a pohádky, ale hrajeme i různé hry. Kulisy k našim představením jsme si vlastnoručně vyrobili. Už se těšíme, až naše umění předvedeme na konci roku našim kamarádům ve družině. 

 

 

 

 

Boomwhackers

V kroužku bubnování si hodiny občas zpestřujeme i jinými hudebními pomůckami. Nedávno nás nadchly unikátní perkusní nástroje z plastu zvané Boomwhackers. Každá trubka při úderu vydává jinak vysoký tón díky odlišné délce a tloušťce. Každý z žáků měl přidělenou trubku jiné barvy, a tak vznikla podívaná nejen akustická, ale i vizuální. 

 

 

 

 

 

Slizománie v Debrujárech

Výroba vlastního slizu patřila k těm činnostem v našem kroužku, kterou žáci chtěli v další hodině opakovat a dokonce tím "nakazili" i ostatní družinové děti. 

Není těžké sliz vyrobit. Stačilo nám k němu lepidlo Herkules, pěna na holení, potravinářské barvivo, gel na praní a chuť se zašpinit. :) 

 

 

 

Pečeme perníčky

 

Ve včelkách před Vánoci tradičně pečeme medové perníčky a každý z nás si svou výslužku odnáší i domů. Samozřejmě při pečení nezapomínáme ochutnávat. :) 

 

 

 

 

  

 

Keramické stromečky

 

Věříte, že i z keramické hlíny se dají vytvořit krásné vánoční stromečky? Na fotografiích můžete vidět, že tomu tak skutečně je ...

 

 

 

Adventní věnce

 

V našem středečním kroužku Dovedné ruce si každý na začátku adventního období odnesl domů vlastnoručně vyrobený krásný adventní věnec. 

 

 

 

   

 

Podzimní tvoření

Činnost výtvarného kroužku úspěšně pokračuje každé pondělí ve dvou skupinách. Rádi využíváme nejen různé barvičky, ale i přírodniny, které jsme si sami při svém pobytu venku nasbírali. 

 

 

 

 

Korálkování

V našem oblíbeném rukodělném kroužku Dovedné ruce jsme měli tuto středu příjemné zpestření naší činnosti. Přišla k nám na návštěvu paní učitelka Jana a ukázala nám, jak se z drobných korálků dá vytvořit krásná ozdoba nebo dárek.

My jsme zvládli malého andílka a příští hodinu se těšíme na sněhovou vločku. Dekorace z korálků budeme s paní učitelkou vyrábět i na vánočních dílnách. 

 

 

   

 

Včelky

V našem oblíbeném včelařském kroužku se zatím věnujeme především teorii. Seznámili jsme se s anatomií včely, jejím životem i užitkem pro nás. Vytvářeli jsme vlastní včelí plástve - alespoň z papíru. Na závěr hodiny jsme stihli i včelařský AZ kvíz. 

 

 

 

Hromový buben

 

Každé pondělí se těšíme na kroužek muzikoterapie.

V hodinách používáme různé hudební nástroje. Moc se nám líbí tibetské mísy, gong, chřestidla, ale nejvíc nás fascinuje tzv. hromový buben, který dokáže opravdu věrně napodobit zvuk hromu při bouřce. 

 

 

       

 

Stránky

Subscribe to RSS - činnost zájmových kroužků