Soutěž Čtení pomáhá

Naši žáci se v období online výuky zúčastnili soutěže Čtení pomáhá. Ke knize, kterou přečetli, museli vyplnit kvíz s otázkami o příběhu.
Pokud se jim to povedlo,  dostali fiktivních 50,- Kč, které mohli věnovat na některou z nabízených charit. Žáci 5. A a 5. B tuto soutěž vyhráli a dnes za odměnu byli pohoštěni pizzou.

Blahopřejeme a dobrou chuť!

Mgr. Martina Kocháňová

Poznáváme lidské tělo

Žáci pátého ročníku se v přírodovědě seznamují s lidským tělem, protože jsou v 5. B velmi kreativní, dostali za úkol vytvořit referát na jednu ze soustav. Žáci vyhledávali informace a zajímavosti v encyklopediích i na internetu. Někteří udělali soustavu v podobě plakátu, další formou jednoduchého lapbooku, kde připravili pro spolužáky záludné otázky a úkoly. Obdivovat můžeme také obrázky a vlastní fotografie k jednotlivým soustavám. Již nyní se můžeme těšit na další kreativní díla.

Více fotografií ve fotogalerii: https://www.zsmalse.cz/fotogalerie/2021/21_03_30_Prirodoveda_5B/

Mgr. Libuše Kazíková

ABECEDA PENĚZ V 5. B

Projekt Abeceda peněz, který jsme uplynulý školní rok začali s českou spořitelnou, jsme dokončili. Díky coronavirové epidemii byl projekt přerušen. Moc nám chybělo tvoření a prodávání našich výrobků, ale náš čas určitě ještě přijde. Společně jsme se domluvili na podpoře opuštěných zvířátek.

Získanou částku 6 000,- Kč společně s vytvořeným kalendářem z našich obrázků jsme předali Útulku Zlín, pro všechny potřebné pejsky a kočičky.

Mgr. Milena Černá

ADVENTNÍ ČAS V 5. B

Těšíme se na Vánoce, Ježíška, dárečky. Naše čekání si zpříjemňujeme plněním adventních úkolů. Každý den si jeden z žáků vylosuje adventní úkol (také odměnu) pro nás všechny. Od 1. prosince se nám podařilo splnit několik úkolů. Například tvorba vět, příběhu, kde všechna slova začínají stejným písmenem nebo vymyslet co nejvíce základních skladebních dvojic na téma Vánoce. K nejtěžším úkolům zatím patří rozpracovaný komiks Pásli ovce Valaši. K nejvtipnějším úkolům tvorba jedné sms s příběhem O dvanácti měsíčcích. Moc jsme se nasmáli při slovním úkolu: vyprávěj pohádku O Karkulce z pohledu vlka.

Úkoly nás všechny moc baví a těšíme se na losování každý den.

Mgr. Milena Černá

Ukázka vytvořených vět

Ve vzduchu visela vůně vanilky, vánoček, vdolečků, výborným vývarem. Vynikající věc. Všichni vyčkávají. Ve velké vile vnoučata vyráběla vánoční výzdobu. Výzdobu ve vitríně vykradli vandalové. Vidina velkých vzorků volá: „Vyrazit vpřed!“ Viděli jsme video, velociped, vinnou vinětu, vstupenku ve vířivku. Vánoce vysáli výplaty.

Vánoční  veliká výzva: vidět vypaseného,  vyzlaceného, vánočního vepře.

Veselé Vánoce vinšujem Vám všem.

UČÍME SE VENKU

Během týdne trávíme několik vyučovacích hodin venku. Využili jsme první sněhové nadílky k zopakování přírodovědného učiva o vesmíru, tvorbou planet. Porovnání jejich velikostí, vzdáleností a vlastností. Hvězdou soustavy Sluncem byla paní učitelka a žáci obíhali po oběžných drahách svých planet.