Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

školní družinaCirkus ve školní družině

V naší školní družině často nemáme o "cirkus" nouzi, ale tentokrát nás přijel navštívit opravdový cirkus pod vedením Jirky Sadily. Skvělé bylo, že jsme mohli nejen vidět jeho žonglérské umění, ale vše si s jeho asistencí vyzkoušet. Mohli jsme se naučit základní ovládání žonglérských pomůcek, jako jsou diabola, talířky, kužely, kruhy, flowersticky a mnohé jiné. Vyzkoušeli jsme si balanční disciplíny např. na šlapátkách Pedalo, medvědím válci i jízdu na jednokolce. Někteří odvážlivci zvládli i chůzi po laně. 

 

Blíží se Mezinárodní den dětí, tak toto prima odpoledne bylo takovým malým překvapením a dárkem pro žáky naší školní družiny.

 

        

Zlatá včela

Náš včelařský kroužek se každoročně účastní soutěže Zlatá včela, která se v letošním roce konala v Želechovicích u Zlína. Vybraní žáci z našeho kroužku plnili různé praktické úkoly i písemné testy. Sice jsme nezvítězili, ale akci jsme si užili a těším se na další rok. 

 

 

Slanický potok

 

Hezké jarní odpoledne část naší školní družiny strávila vycházkou ke Slanickému potoku, který teče nedaleko naší školy. Rádi tam s družinou chodíme a každoročně na jaře i na podzim je naše vycházka spojena s čištěním potůčku, u kterého je studna s pumpou a studánka. Děti se dozvěděly, že to je přírodní památka se zdrojem léčivé vody a je to jeden z chráněných pramenů na Zlínsku. Vodu jsme samozřejmě ochutnali. :) 

 

    

 

 

 

Školní knihovna

 

 

Pokud nejsme na hřišti, v lese nebo tělocvičně, rádi využíváme školní knihovnu. Často objevíme i hezké knihy, které doma nemáme. A naše radost je o to větší, když si je můžeme půjčit domů. 

 

 

 

 

 

Vzpomínka na zimu

 

Teď v polovině března se snad zima už nevrátí a nám zůstaly jen krásné vzpomínky na zimní dovádění na kopci za školou. 

 

 

     

 

Karneval

Pololetní vysvědčení jsme v družině oslavili tradičně odpoledním karnevalem. Provázela jim sněhurka Hanka a o hudební doprovod se postarala královna Libuše. Předvedly se nám princezny, indiáni, rytíři, superhrdinové, strašidla i různá zvířátka. Objevil se i pan doktor, hasič, tanečnice a mnoho dalších postaviček, ať už z pohádek nebo filmů. 

 

 

 

 

 

Krmíme zvířátka

 

 

Během zimního období nezapomínáme na zvířátka, která žijí v blízkém lese. Do krmelce, který se nachází kousek za školou, jsme přinesli jablka, mrkev, suché pečivo i sůl. 

 

 

 

 

My tři králové ...

K jedné z hezkých zvyklostí na naší škole patří seznámení našich žáků s tradicí Tříkrálového koledování. Žákyně 9. ročníku připomněly historii cesty Kašpara, Melichara a Baltazara, při které zvěstovali narození děťátka v Betlémě a zároveň prosili o milodary. Návštěva koledníků potěšila i naše nejmenší v mateřské škole. 

 

 

 

koncertování s Yamahou

K pěkné předvánoční atmosféře v naší školní družině dnes přispěla velkou měrou i hudební škola Yamaha se svojí lektorkou paní Andreou Mňačkovou, která na naší škole vede výuku hry na kytaru. 

 

Se svými žáky nám předvedla, co všechno se za necelý půlrok naučili. Zazněly známé i méně známé lidové písně a koledy a my všichni z družiny jsme se rádi se zpěvem připojili. 

 

     

 

Vánoční tvořivé dílny

Začátek adventního období již tradičně patří na naší škole vánočním dílnám, které pro rodiče a jejich děti organizuje školní družina. Po dvě odpoledne se školní jídelna proměnila ve velkou tvůrčí dílnu. Děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé druhy adventních věnců, vánoční dekorace, přáníčka, malované svícny, ozdoby z drobných korálků i svíčky z medových plástů.

 

Tvoření si všichni pochvalovali, většina si odnesla domů více hezkých výtvorů. Jsme rádi, že všichni byli spokojeni a těšíme se na příští setkání.

 

 

  

 

Stránky

Subscribe to RSS - školní družina