školní družina

Vánoční tvořivé dílny

Začátek adventního období již tradičně patří na naší škole vánočním dílnám, které pro rodiče a jejich děti organizuje školní družina. Po dvě odpoledne se školní jídelna proměnila ve velkou tvůrčí dílnu. Děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé druhy adventních věnců, vánoční dekorace, přáníčka, malované svícny, ozdoby z drobných korálků i svíčky z medových plástů.

Tvoření si všichni pochvalovali, většina si odnesla domů více hezkých výtvorů. Jsme rádi, že všichni byli spokojeni a těšíme se na příští setkání.

Podzimní táboráček

Krásné a nezvykle teplé počasí nás v listopadu překvapilo. Martin na bílém koni nepřijel, tak jsme toho v družině využili a udělali si po dvě odpoledne pěknou podzimní atmosféru u ohýnku na hřišti nad školou. Protože masa a uzenin všichni jíme určitě víc než dost, tak jsme si opekli chleba a jablíčka...a jak nám chutnalo.

Družina má talent

Čtvrteční družinové odpoledne se neslo ve znamení zpěvu. Druhé oddělení se svým skvělým moderátorem Kubou zorganizovalo pěveckouk soutěž Družina má talent.

Slyšeli jsme spoustu hezkých písniček a to nejen v českém jazyce. Fandit nám přišla i paní učitelka Alenka z III. A.

Týden zdraví

Uplynulý týden byl na naší škole celý ve znamení programů podporující zdraví. I my ve školní družině jsme se některých mohli zúčastnit.

V pondělí jsme zažili moc prima odpoledne. Žáci 9. třídy pod vedením paní učitelky Martiny Kocháňové si pro nás připravili sportovní program na několika stanovištích. Děti si vyzkoušely přeskoky přes švédskou bednu, balanční cvičení na lavičkách i gymnastických míčích, skákání přes švihadlo a mnohé jiné. Chlapce samozřejmě nejvíce lákaly různé výskoky, přeskoky ve stylu parkouru. Při všech těchto činnostech se jim starší žáci velmi ochotně a trpělivě věnovali.

Nadcházející pondělí se na stejně atraktivní program mohou těšit i žáci IV. - VII. oddělení školní družiny.

Ve středu jsme měli možnost zúčastnit se programu zaměřeného na ortopedii, rehabilitaci a podologii, aby nám naše tělo fungovalo, tak jak správně má.

Dopravní hřiště

Ve školní družině jsme se nemohli dočkat, až vyrazíme na naše krásné dopravní hřiště. Hned jsme otestovali naše koloběžky, prověřili naše vědomosti dopravních značek a vydováděli se i na prolézačkách. Na školním pozemku máme i ovocné stromy, tak nám přišla vhod malá svačinka v podobě velmi chutných zralých jablíček. Hřiště je jedním z oblíbených míst při našem pobytu venku.

Subscribe to RSS - školní družina