Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

školní družinaDružina má talent

Blížící se závěr školního roku jsme se ve školní družině rozhodli oslavit společnou akcí Družina má talent. Sešli jsme se v V. oddělení, abychom povzbudili žáky, kteří se rohodli předvést, co umí. A že bylo na co se dívat. Nejvíce vystoupení bylo sportovních, ať už to byl aerobic, sportovní i moderní gymnastika. Hudební vystoupení měla také velký úspěch. Konkurence byla veliká, a tak měly paní vychovatelky v porotě těžký úkol.  Moderováním celé akce se ujal Kuba Lutonský. Toto odpoledne jsme si opravdu užili. 

 

 

 

 

Pálení čarodějnic

I v naší školní družině jsme si chtěli připomenout tradiční lidový zvyk "Pálení čarodějnic" a na hřišti nad školou oheň opravdu zapálit, ale počasí bylo příliš horké a větrné, tak jsme zůstali pouze u soutěží a her. Všechny čaroděje a čaroděnice čekaly zkoušky za prokázání různých čarodějnických dovedností. Úspěch měla jízda na koštěti, hod na obřího pavouka, lov havěti ve slizu i mnoho dalších. 

 

       

Husky ve školní družině

Po tři uplynulá odpoledne k nám do školní družiny zavítal s výukovám programem o psech pan Honza Bradáč. Společníka mu dělala šampionka Silver Mishka Forjana z jeho chovatelské stanice Arctic Devil nedaleko Zlína. Mishka trpělivě 

po celou dobu plnila pokyny svého pána. Během besedy se žáci dozvěděli, jak se chovat v různých situacích nejen ke svému pejskovi, ale i k cizím psům, co dělat, když nás pes napadne nebo 

na nás vrčí. Zajímavé bylo i povídání 

o canisterapii, k čemu a kdy se využívá, i s praktickými ukázkami. Beseda byla velmi zajímavá i poučná, děti se rozhodně nenudily, po celou dobu byly aktivně do programu zapojovány.

 

 

 

Návštěva stacionáře

Žáci z kroužku Dovedné ruce již tradičně navštívili Rehabilitační stacionář na Nivách. Po celou dobu naší exkurze se nám ochotně věnovala jeho vedoucí paní Romana Sagnerová a trpělivě odpovídala na zvídavé otázky našich dětí.

 

Jóga pro děti

 

Náš odpolední program ve školní družině jsme si v úterý mohli zpestřit lekcí jógy, kterou pro naše žáky připravila její lektorka paní Gabriela Lukášová. Hodina byla zaměřená na motorické dovednosti, protahovací cviky, práci s dechemi i relaxaci. A to vše s pomocí básniček, písniček, říkanek i jógového pexesa. 

 

 

 

Dance studio starlight

Dvě uplynulá středeční odpoledne ve školní družině patřila tanci a pohybu. Přivítali jsme mezi nás zástupce taneční školy Dance Studio Starlight pana Davida Voráče a jeho taneční partnerku Markétu Šimčíkovou. Jejich taneční škola se věnuje výuce různých druhů tance. Pro žáky školní družiny si připravili hodinu plnou pohybových her i rytmických cvičení. Dokonce jsme se zvládli naučit i krátkou taneční sestavu, které jsme dali pracovní název "kapr v medu". :) 

 

 

 

 

Starší učí mladší

 

V pondělí jsme v družině měli moc prima odpoledne. Žáci 8. třídy pod vedením paní učitelky Martiny Kocháňové si pro nás připravili sportovní program na šesti různých stanovištích. Děti si vyzkoušely přeskoky přes švédskou bednu, balanční cvičení

na lavičkách, kondiční sestavu na trampolínkách a zahrály si i florbal. Při všech těchto činnostech se jim starší žáci vělmi ochotně a trpělivě věnovali a na závěr nám za velkého potlesku ukázali i odvážnější "parkourové" prvky. 

Za 14 dní v pondělí se na stejně atraktivní program mohou těšit i žáci IV. - VII. oddělení školní družiny. 

 

 

  

 

 

Krmíme ptáčky

Ve školní družině během zimního období nezapomínáme i na zvířátka. Letos jsme pomáhali překonat toto období pouze ptáčkům, protože ke krmelci do lesa jsme vzhledem

k loňské vichřici měli vstup zakázán. 

 

 

 

Malí olympijští fanoušci

I v družině jsme přožívali uplynulou zimní olympiádu v Pchjongjangu a úspěchy našich sportovců. Rozhodli jsme se, že si atmosféru přiblížíme ztvárněním tradičního symbolu olympiády. Také jsme si pověděli, co představují barvy pěti olympijských kruhů. 

 

 

 

Zimní radovánky

V družině jsme všichni moc rádi, že kopec na bobování máme hned vedle naší školy a můžeme si tak užívat zimního dovádění. Před jarními prázdninami to byla možná už poslední sněhová nadílka...

 

 

 

 

Stránky

Subscribe to RSS - školní družina