Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

školní družinaEskymácké iglů? Žádný problém!

Loňská zima nám vůbec nepřála, ale letos jsme se sněhu konečně dočkali a ihned toho odpoledne v družince využili. Vytáhli jsme sáně, boby, lopaty a užívali si ježdění na kopci před školou. Zvládli jsme i sněhuláka, eskymácké iglů a nechyběla ani pořádná koulovačka. Po hodině dovádění se nikomu zpět do školy nechtělo. Snad nám sníh vydrží co nejdéle. J

 


 

 

 

Tři králové - tematický týden

Kromě toho, že vychovatelky a asistentky naší školy seznámily žáky školní družiny s tradicí Tří králů, tak se i celý týden v družině nesl v tomto duchu. Znovu jsme si připomněli legendu, kdo byli mudrcové Kašpar, Melichar a Baltazar a jaké zvyky se ještě v současné době dodržují. Hráli jsme Tříkrálové pexeso i Dobble, poslouchali koledy.

 

Ale hlavním našim společným cílem bylo výtvarné ztvárnění putování Tří králů zasněženými městy, kdy jim na celou cestu svítila Betlémská hvězda. Úkoly jsme si rozdělili, někteří vytvářeli krásné domy, jiní koně nebo velbloudy, druzí namalovali lesní krajinu a Betlémskou hvězdu. Výsledek se nám myslím podařil, zatím nám zpříjemňuje atmosféru na chodbě před školní družinou. 

 

   

 

  

 

Zimní družinová stezka

Vychovatelky školní družiny připravily na vánoční prázdniny pro rodiče a jejich děti zábavně-naučnou stezku plnou zajímavých úkolů a informací. A protože počasí během prázdnin moc nepřálo a všichni se tam nevydali, prošli jsme si trasu společně ve školní družině.

S úspěchem jsme dorazili až do cíle. Terén byl však náročný, tak se tímto rodičům omlouváme za zablácené boty. :(

 

  

 

Tři králové

 

K jedné z hezkých zvyklostí na naší škole patří seznámení žáků naší školy s tradicí Tříkrálového koledování. I přes současné obtížné období jsme se této akce ani letos nechtěli vzdát. Vychovatelky a asistentky naší školy v rolích Kašpara, Melichara a Baltazara připomenuly historii jejich cesty, při které zvěstovali narození děťátka v Betlémě a zároveň prosili o milodary. 

 

Letošní koledování bylo opravdu netradiční, místo zpěvu zněla hudba z reproduktorů a tváře Tří králů zakrývaly roušky. V koledě se zpívá "zdraví, štěstí, vinšujeme Vám", a to je opravdu asi to nejdůležitější, co si teď všichni přejeme. 

 

Pevně doufáme, že v příštím roce to již bude "jak za starých časů". Alespoň prostřednictvím přiložených fotografií posíláme pozdrav všem žákům, kteří tady s námi dnes nemohli být. 

 

 

 

 

 

 

Družinová zimní stezka pro rodiče s dětmi

Vážení rodiče, milé děti,

pokud během vánočních svátků budete mít čas a chuť se projít do lesa nad naší školou, bude Vás tam čekat malé překvapení.

Vychovatelky školní družiny nachystaly zábavně-naučnou stezku, kde Vás na 21 stanovištích čeká plno zajímavých otázek i úkolů. Začátek stezky najdete na našem oblíbeném místě v lesíku za školkou a dál Vás navede vyznačená trasa.

Na stezku se dostanete lesem od Slanice směrem k zadní straně školy. Areálem školy nechoďte.

Pokud dojdete až do cíle, což pevně věříme, budeme rády za zaslanou rodinnou fotografii do Vašeho Týmu školní družiny. ☺

Přejeme Vám krásné Vánoce a těšíme se na Vás v novém roce 2021!

Za vychovatelky školní družiny

Bc. Kamila Švardalová

Vánoční tvoření

 

 

Pilně se připravujeme na Vánoce, vyrábíme, tvoříme, snad vše stihneme. :) Při výrobě vánočních věnců rádi využíváme nejen přírodní materiály, ale i látky a umělé korpusy. 

 

 

   

 

      

 

 

Pobyt venku máme rádi

Každý den trávíme co nejvíce času na čerstvém vzduchu, ať už v lese či na školním hřišti. Ani letos jsme nezapomněli navštívit krmelec a přinést zvířátkům něco na přilepšenou. 

Poštěstilo se nám zažít letošní první sněhovou nadílku - radost byla veliká, snad to nebylo naposledy. 

 

   

 

Ekotýden ve školní družině

 

Téma ekologie a životního prostředí jsme zařadili i do našeho programu ve školní družině. Zopakovali jsme si, jak správně třídit odpad, co do které popelnice patří i jak my sami můžeme ještě přispět k ochraně životního prostředí. 

 

 

 

Týden zdraví

 

Na Týden zdraví, který probíhal minulý týden na naší škole, jsme nezapomněli ani ve školní družině.

 

Zopakovali jsme si zásady zdravé výživy, pravidla první pomoci a prevenci někdy úplně zbytečných úrazů. Také jsme si připomněli dodržování hygieny, což je důležité nejen v této nelehké době.

 

Jak se říká, "Ve zdravém těle, zdravý duch", a tak jsme si užívali pobytu na čerstvém vzduchu co to jen šlo a počasí dovolilo. Pohyb je pro naše tělo velmi důležitý a ani malá práce na zahrádce není na škodu. Při sběru padaných jablek na školním pozemku jsme se dozvěděli, že toto ovoce nám nejen moc chutná, ale je také plné vitamínů a tělu prospěšných látek.

 

A nesmíme zapomenout, že ke zdraví nám významnou měrou pomáhá i dobrá nálada a smích, ale s tímto pravidlem v družince problém nemáme a dodržujeme jej i bez připomínání po celý rok.

 

 

 

 

Nejsou draci jako draci

 

Pestrobarevné draky a dráčky jsme dělali rádi a s nadšením, protože v každém z nás se občas ten malý dráček (někdy i větší) probudí. :)

 

 

 

  

 

Stránky

Subscribe to RSS - školní družina