Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

školní družinaStaráme se o zvířátka

I když letošní zima tuhá nebyla, přesto jsme na zvířátka v lese i v našem školním atriu nezapomněli. Do blízkého krmelce jsme pravidelně nosili suchý chleba, jablka, mrkev i sůl. Zkrátka nepřišli ani ptáčci, kterým jsme sypali slunečnicová semínka i jiné dobroty.

 

 

 

 

Sněhulák

 

Sněhu jsme se letošní zimu nedočkali, tak jsme si zimní atmosféru navodili sami. Žáci IV. oddělení spolu s paní vychovatelkou Monikou byli tak šikovní, že si i bez sněhu poradili a chodbu před školní družinou nám zkrášluje symbol zimy... i když jen z papíru. 

 

 

  

 

Karneval ve školní družině

Pololetní vysvědčení jsme ve školní družině oslavili již tradičně karnevalem. Byla k vidění spousta krásných a zajímavých masek, ať už z říše pohádek, filmů, komiksů, ale i z reálného života. Karnevalovým odpolednem provázela moudrá sova Monika, o hudbu se starala princezna Hanka a se soutěžemi a zábavou pomáhala kněžna Libuše. Z reakcí dětí bylo znát, že si tuto akci opravdu užily. 

 

 

 

 

 

Vánoční nadílka

Ježíšek nezapomněl ani na děti ve školní družině. Pár dní před vánočními prázdninami v každém oddělení na všechny čekalo krásné překvapení. Radost byla veliká. 

 

 

 

 

 

Koledování

Tentokrát jsme naše předvánoční koledování ve školní družině pojali trošku jinak. Přišel k nám pan učitel Igor Šiška s žáky VII. ročníku se svým vánočním vystoupením. Většinu koled jsme znali, a tak jsme se rádi s našim zpěvem připojili. 

 

 

 

 

 

 

Mobilní planetárium

 

Včera jsme měli v družině super zážitek. Přijelo mobilní planetárium a my jsme se tak dozvěděli spoustu zajímavostí o Měsíci, celé sluneční soustavě i jiných planetách. Shlédli jsme film Lucia - Polaris II. Byl to příběh ledního medvěda a tučňáka, kteří podnikli vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris, aby odhalili záhadu polární záře. Za tajemstvím padajících hvězd se vydali společně s kolibříkem Lucií na Měsíc i na jiné planetky. 

Žáci se poutavou formou seznámili se zákonitostmi vesmíru. Na toto odpoledne budeme dlouho vzpomínat a získané vědomosti určitě využijeme. 

 

   

 

Rodiče tvořili s družinou

První adventní týden se naše jídelna proměnila ve velkou tvůrčí dílnu, kde po dvě odpoledne probíhalo vánoční tvoření, které každoročně organizuje školní družina. 

Děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé druhy adventních věnců, stromečků, svícnů, přáníčka, ozdoby z drobných korálků i svíčky z medových plástů. Všem dětem letos vychovatelky školní družiny napekly medové perníčky, které si po vlastnoručním nazdobení mohly samozřejmě ihned sníst. 

Tvoření si pochvalovaly děti i rodiče, většina si odnesla domů více krásných výtvorů. 

 

    

 

 

 

Muzikoterapie

V letošním školním roce jsme do naší odpolední rekreační činnosti ve školní družině zařadili i semináře muzikoterapie. Probíhají v malém počtu žáků v každém oddělení zvlášť a vede je paní vychovatelka Petra Pavlíčková, která se muzikoterapií a vůbec hře na netradiční hudební nástroje věnuje dlouhá léta. 

Žáci si během lekce mohou vždy vyzkoušet všechny hudební nástroje, ať je to tibetská mísa, různé zvonkohry, chřestidla, dešťová hůl, hromový buben a mnohé další.

Jsou dva nástroje, které paní vychovatelka dětem nepůjčuje, je to altajská brumle a indiánská flétna, a to především z hygienických důvodů. 

Na nástroje hrajeme jak individuálně, tak ve skupinách a vždy je boj o roli dirigenta. :) 

 

 

 

 

Sportovní odpoledne

 

 

Tento týden na naší škole probíhají různé zajímavé akce v rámci Týdne zdraví. Zapojili jsme se i my, ve školní družině. V pondělí odpoledne pro nás žáci 2. stupně pod vedením pana učitele Václava Talaše připravili sportovní odpoledne v tělocvičně. Na mnoha stanovištích si žáci mohli vyzkoušet přeskoky přes švédskou bednu, hod na kuželky, různé podlézačky a mnoho jiných. U děvčat uspěly především barevné pompony a obruče. 

 

 

 

Opékáme ...

 

Během babího léta již tradičně ve školní družině pořádáme táboráček s opékáním na hřišti nad školou. Na fotkách vidíte, že se pěkná táborová atmosféra dá udělat i bez špekáčků.

I na "obyčejném" chlebu jsme si náramně pochutnali. 

 

 

 

Stránky

Subscribe to RSS - školní družina