Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

školní družinaRodiče tvořili s družinou

První adventní týden se naše jídelna proměnila ve velkou tvůrčí dílnu, kde po dvě odpoledne probíhalo vánoční tvoření, které každoročně organizuje školní družina. 

Děti si se svými rodiči mohly vyrobit různé druhy adventních věnců, stromečků, svícnů, přáníčka, ozdoby z drobných korálků i svíčky z medových plástů. Všem dětem letos vychovatelky školní družiny napekly medové perníčky, které si po vlastnoručním nazdobení mohly samozřejmě ihned sníst. 

Tvoření si pochvalovaly děti i rodiče, většina si odnesla domů více krásných výtvorů. 

 

    

 

 

 

Muzikoterapie

V letošním školním roce jsme do naší odpolední rekreační činnosti ve školní družině zařadili i semináře muzikoterapie. Probíhají v malém počtu žáků v každém oddělení zvlášť a vede je paní vychovatelka Petra Pavlíčková, která se muzikoterapií a vůbec hře na netradiční hudební nástroje věnuje dlouhá léta. 

Žáci si během lekce mohou vždy vyzkoušet všechny hudební nástroje, ať je to tibetská mísa, různé zvonkohry, chřestidla, dešťová hůl, hromový buben a mnohé další.

Jsou dva nástroje, které paní vychovatelka dětem nepůjčuje, je to altajská brumle a indiánská flétna, a to především z hygienických důvodů. 

Na nástroje hrajeme jak individuálně, tak ve skupinách a vždy je boj o roli dirigenta. :) 

 

 

 

 

Sportovní odpoledne

 

 

Tento týden na naší škole probíhají různé zajímavé akce v rámci Týdne zdraví. Zapojili jsme se i my, ve školní družině. V pondělí odpoledne pro nás žáci 2. stupně pod vedením pana učitele Václava Talaše připravili sportovní odpoledne v tělocvičně. Na mnoha stanovištích si žáci mohli vyzkoušet přeskoky přes švédskou bednu, hod na kuželky, různé podlézačky a mnoho jiných. U děvčat uspěly především barevné pompony a obruče. 

 

 

 

Opékáme ...

 

Během babího léta již tradičně ve školní družině pořádáme táboráček s opékáním na hřišti nad školou. Na fotkách vidíte, že se pěkná táborová atmosféra dá udělat i bez špekáčků.

I na "obyčejném" chlebu jsme si náramně pochutnali. 

 

 

 

Nadšení houbaři

 

Houbařská sezóna, která právě

v těchto dnech vrcholí v celé naší republice, se nevyhnula ani naší školní družině. Našli jsme hlavně bedle a hřiby žlutomasé alias babky. Hledali jsme i praváky a suchohřiby, ale na ty jsme moc štěstí neměli. Radost 

z vlastních úlovků byla i tak veliká.   

 

   

 

   

 

Subscribe to RSS - školní družina