Zvyšování kvality ve vzdělávání, OPVK - výzva 56

Vzdělávací pobyt ve Velké Británii

Naše škola měla možnost účastnit se vzdělávacího pobytu ve Velké Británii, který byl hrazen z prostředků Evropské unie v rámci projektové výzvy 56, která směřovala k podpoře výuky cizích jazyků. Náš vzdělávací zájezd se uskutečnil ve dnech 3. - 9. 11. 2015. Vyrazili jsme ve večerních hodinách směrem na Prahu a Plzeň a hranice ČR jsem překročili brzy ráno v Rozvadově. Dále jsme pokračovali přes Německo do Belgie, kde jsme navštívili bojiště bitvy u Waterloo, kde byl v roce 1815 poražen Napoleon Boanparte a hlavní město Belgie Brusel. Noc jsme strávili v Lille ve Francii. Následujícího dne jsem se přeplavili přes La Manche do Doveru a během našeho prvního dne na území Velké Británie jsme navštívíli Hastings a Brighton. Dále jsme již pokračovali na Londýn, kde nás čekalo ubytování v rodinách. Zbytek našeho pobytu jsme strávili v Lodnýně, kde jsme nejen navštívívili významné londýnské památky a zajímavosti (např. Tower, Tower Bridge, St. Katherine Docks, London Eye, Museum Madame Tussauds), ale žáci též absolvovali výuku v anglické škole v Greenwichi v rozsahu 9 hodin. Myslím si, že se náš zájezd vydařil a byl pro žáky, ale i nás učitele přínosným zážitkem.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Mgr. Jan Hrazdira

Budeme obnovovat knižní fond, Budeme se učit v anglické škole

Podařilo se nám uspět v projektu ESF Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Výzva 56, v rámci kterého se budeme zaměřovat na čtenářské dovednosti žáků, budeme do školní knihovny kupovat 300 dětských knih, pro zatraktivnění výuky pro práci s textem pořizovat čtečky knih a pracovat s nimi nejen v hodinách.

V rámci tohoto projektu jsme získali také finance na rozvoj cizích jazyků a poznávání reálií daných zemí. Proto můžeme ze současného 6. – 9. ročníku vyslat ve dnech 3. – 9. 11. 2015 čtyřicet žáků druhého stupně na zahraniční studijní pobyt do Anglie. Při jejich výběru jsme hodnotili nejen chování a prospěch, ale také aktivitu žáků, práci pro školu a třídu, reprezentaci školy ZA ŠKOLNÍ ROK 2014/2015. Za jednotlivé skutečnosti přidělovali body nejen třídní učitelé, ale také ostatní pedagogové a vedení školy, které provedlo závěrečnou sumarizaci. Z účasti byli vyloučeni žáci, kteří ve školním roce dostali ředitelskou důtku, případně vyšší kázeňské opatření. Počet žáků z jednotlivých tříd byl stanoven poměrnou částí podle počtu žáků ve třídě a pobytu se tak zúčastní nejlépe ohodnocení žáci školy.

Doprovázet je bude šest pedagogů naší školy, vedoucím pobytu je Mgr. Hrazdira.

Přeji všem krásné zážitky při poznávání cizích zemí a dobré uplatnění znalostí angličtiny při výuce v londýnské škole.

Mgr. Alena Grajciarová

Subscribe to RSS - Zvyšování kvality ve vzdělávání, OPVK - výzva 56

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1245 of /pub/zsmalswa/zsmalse.cz/web/www/drupal/includes/bootstrap.inc).

Additional

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT s.lid, t.translation, s.version FROM {locales_source} s LEFT JOIN {locales_target} t ON s.lid = t.lid AND t.language = :language WHERE s.source = :source AND s.context = :context AND s.textgroup = 'default'; Array ( [:language] => cs [:source] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:context] => ) in locale() (line 720 of /pub/zsmalswa/zsmalse.cz/web/www/drupal/modules/locale/locale.module).

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 8287801935b554a7c3c3c50.79668784 ) in lock_release_all() (line 269 of /pub/zsmalswa/zsmalse.cz/web/www/drupal/includes/lock.inc).