archiv 15/16

Předávání vysvědčení v pizzerii Barli - 3. A

Konec školního roku měli žáci 3. A spojený s milým překvapením. Většina žáků do poslední chvíle nevěděla, kde letos proběhne předávání vysvědčení, někteří to tušili, ale neprozradili.

Malou oslavu spojenou s předáváním vysvědčení v pizzerii Barli na Letné přivítaly všechny děti s nadšením. Pizza i zmrzlina všem chutnala a my jsme tak slavnostně ukončili už třetí rok naší školní docházky a radostně se rozešli užívat si zasloužených prázdnin.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo na odkazu: http://zsmalsesevcikova.rajce.idnes.cz/Predavani_vysvedceni_v_pizzerii/

Mgr. Pavla Ševčíková

Předávání vysvědčení - 2. B

Ve čtvrtek 23. 6. 2016 nastal den, na který se těší snad všechny děti školou povinné, a to předávání vysvědčení a následující prázdniny. Žáci II. B třídy si pro něj museli jet do Otrokovic, do rodinného a zábavního centra Papučárna. K vysvědčení každé z dětí obdrželo i CD s fotografiemi ze školních akcí v průběhu celého roku, jež zhotovila paní Petrošová.

Jakmile měli žáci své výsledky celoroční práce pečlivě uschovány, následovala zábava v dětské herně plné prolézaček a skluzavek. Na závěr čekalo děti sladké překvapení – zmrzlinový pohár, který připravili zaměstnanci Papučárny – děkujeme.

Z nadšených pohledů dětí bylo patrné, že se netradiční předávání vysvědčení vydařilo.

Milé děti, vážení rodiče, přeji Vám krásné a slunečné prázdniny plné zážitků a dobré nálady. Všem děkuji za spolupráci.

Mgr. Tereza Vančíková

Žáci 2. A hledali vysvědčení na dně bazénu

Článek zveřejněný na idnes.cz ZDE!!

Odkaz na video ZDE!!

Reprezentace školy

V soutěži DDM Astra za výrobek , který vytvářeli v kroužku mladého technika získal Deniel Dorotík (1.B) krásné 3. místo a Barbora Stránská (7. A) 1. místo.

Gratulujeme!

Slavnostní shromáždění

Letos 22. června podruhé proběhlo závěrečné shromáždění v Golden Aplle Cinema. Paní ředitelka Mgr. Alena Grajciarová zhodnotila školní rok 2015/2016,  zhlédli jsme prezentace školy, školní družiny a žáků 9. ročníku, kteří se současně rozloučili se všemi pedagogickými pracovníky školy. Všem našim deváťákům přejeme hodně štěstí v dalším studiu, ale i osobním životě. Věříme, že na naši základní školu budou mít pěkné vzpomínky.

Prezentace školní družiny ZDE!!

Prezentace školy ZDE!!

Prezentace žáků 9. ročníku ZDE!!

Žákovský parlament navštívil ZOO Lešná

Dnes - 21. 6. 2016 - jsme se společně s žáky, kteří navštěvují žákovský parlament, podívali do nádherné ZOO Lešná. Byli jsme tam mezi prvními, tak jsme si ze začátku mohli užívat klidného prostředí naší ZOO. Hned na 8:45 hod.jsme absolvovali výukový program o zvířatech z Afriky. Na závěr jsme také zkontrolovali zátoku rejnoků. Pohladili jsme je za vás za všechny, kteří jste přispěli sběrem starého papíru na jejich sponzorství. Počasí nám vyšlo nádherně, výlet jsme si všichni užili.

Mgr. Petra Bradáčová

Den prázdných tříd

V pátek 17. června 2016 se třídy 1. B a 1.C zapojily do projektu Den prázdných tříd. Tento den jsme využili krásné okolí školy a strávili den v lese. Cestou ke hřišti na stezce zdraví jsme poznávali rostliny a dřeviny, vnímali kůru stromů zrakem i hmatem, vytvořili jsme frotáž, luštili šifru a naslouchali lesu. Děti se vydováděly také sportovně. Pořádali jsme běžecký závod a trénovali naši rovnováhu, obratnost a sílu na herních prvcích v lese.

Žáci obou tříd prožili moc příjemné dopoledne.

Mgr. Olga Šuranská

Mgr. Petra Jurásková

Beseda s pamětníky

Páteční hodina dějepisu v osmém ročníku byla trochu jiná.

Zaujala nás prezentace, zaměřená na zbraně, používané v první světové válce, kterou si připravil Honza Koplík, shrnutí informací o této válce Petrem Mrázkem a hlavně vyprávění s paní Janíkovou, Petrovou babičkou. Přinesla fotografie z dvacátých i třicátých let minulého století a poutavě vyprávěla o tom, jak jeden Petrův prapradědeček byl během první světové války povolán k spojovacímu útvaru do WILLAGU v Rakousku a druhý prapradědeček byl na západní frontě. Z ní se bohužel nevrátil. Dozvěděli jsme se i další informace a zajímavosti, které většinou v učebnicích nenajdeme a mohli jsme si prohlédnout fotografie z rodinného alba.

Moc paní Janíkové děkujeme.

Mgr. Alena Grajciarová

Den prázdných tříd

Třída IV. A se zapojila v pátek 17. června 2016 do celorepublikového projektu Den prázdných tříd. Jedná se o nápad převzatý z Velké Británie - "Empty Classrum Day". Jak název napovídá, pobývali jsme s žáky v tento den pod širým nebem, kde jsme měli výuku či jiný společný program. Vyzkoušeli jsme si malování křídou na beton, ale místo ruky jsme použili nohu. Také jsme si společně zahráli různé pohybové hry, počítali těžké příklady na písemné násobení, stavěli domečky pro skřítky v lese, obdivovali mloka... Největší úspěch však měly hrátky s vodními pistolemi. Počasí nám přálo a prožili jsme si skvělý den.

Mgr. Jaroslava Müllerová, Ph.D.

Subscribe to RSS - archiv 15/16