archiv 16/17

ŽLUTO - MODRÉ PŘEDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ -1.B, 5. A

Své první vysvědčení si žáci 1.B museli vystřílet. Dostali hokejku a v brance se proti nim postavil brankář zlínských beranů Libor Kašík. Po překonání zlínského brankáře obdrželi žáci vysvědčení i s krásným hodnocením a pochvalou od kapitána Ondřeje Veselého.

Žáci 5.A brankáře překonávat nemuseli, měli obavy, že by Kašíka nepřekonali.  Za celoroční snažení jim bylo odměnou setkání s hokejisty, kteří jim předali vysvědčení. Hokejisté si role rozdělili, vysvědčení s vyznamenáním předával Ondřej Veselý, ty horší Libor Kašík. Některým žákům  hokejisté nabízeli i doučování. Všichni žáci mají na tyto krásné chvíle památku v podobě fotografie, za kterou děkujeme  Ing. Janu Salačovi z MF Dnes.

Děkujeme oběma hráčům za ochotu a čas, který si na děti udělali. Byl to úžasný zážitek!

Fotografie najdete ke stažení zde:

Mgr. Kateřina Soukupová a Mgr. Lucie Kropáčová

Závěrečné shromáždění

Prezentace školy ZDE!!

Prezentace školní družiny ZDE!!

Prezentace 9. A ZDE!!

Školní vlajka

Naše škola dostala krásný a netradiční dar.  Školní vlajku.

Vlajka vychází z loga naší školy, které v roce 2009 navrhla paní učitelka, akademická malířka Petra Münsterová – Tománková.

Logo i vlajka jsou tak dalšími ze symbolů, kterými se můžeme prezentovat mezi školami nejen ve Zlíně, ale i v širokém okolí.

Vlajka je vytvořena z několika prvků, které naši školu charakterizují.

Základním symbolem je klíčící semínko, které se vyvíjí od malé rostlinky k velkému stromu poznání a moudrosti. Je to stejně jako když žáci získávají během školní docházky své vědomosti, znalosti a dovednosti.

Zelený kopec ztvárňuje krásné a zdravé prostředí Podhoří, do něhož je zasazena naše škola. Zdravé a udržované okolí je důležitou součástí života naší školy. To přímo napovídá, že jsme zapojeni do mnoha ekologických projektů.

Kopec nad Podhořím, Tlustá hora, se vztyčuje nad areálem školy, chrání nás a zároveň nám připomíná možnost rozhledu i nadhledu při řešení každého úkolu.

Jistě vás upoutá zářící a usměvavé slunce. To symbolizuje klima naší školy, pohodu prostředí a jeho bezpečí. Snažíme se o vytváření příjemných vztahů mezi žáky, učiteli, rodiči i veřejností, ke všem přistupujeme se vstřícností. Chceme, aby se u nás cítili příjemně a rádi naši školu navštěvovali.

Můžeme být hrdí na to, že se jako jedna z mála škol pyšníme svojí vlastní vlajkou.
Věříme, že ji budeme společnými silami chránit a že bude nad našimi hlavami vlát vždy po dobu trvání celého školního roku. Vyvěsíme ji v září při slavnostním zahájení školního roku a deváťáci ji sejmou v červnu po rozdání jejich posledního vysvědčení.

Ať naše vlajka ohlašuje přátelskou atmosféru a touhu po smysluplné společné práci nás všech.