archiv 16/17

Školní vlajka

Naše škola dostala krásný a netradiční dar.  Školní vlajku.

Vlajka vychází z loga naší školy, které v roce 2009 navrhla paní učitelka, akademická malířka Petra Münsterová – Tománková.

Logo i vlajka jsou tak dalšími ze symbolů, kterými se můžeme prezentovat mezi školami nejen ve Zlíně, ale i v širokém okolí.

Vlajka je vytvořena z několika prvků, které naši školu charakterizují.

Základním symbolem je klíčící semínko, které se vyvíjí od malé rostlinky k velkému stromu poznání a moudrosti. Je to stejně jako když žáci získávají během školní docházky své vědomosti, znalosti a dovednosti.

Zelený kopec ztvárňuje krásné a zdravé prostředí Podhoří, do něhož je zasazena naše škola. Zdravé a udržované okolí je důležitou součástí života naší školy. To přímo napovídá, že jsme zapojeni do mnoha ekologických projektů.

Kopec nad Podhořím, Tlustá hora, se vztyčuje nad areálem školy, chrání nás a zároveň nám připomíná možnost rozhledu i nadhledu při řešení každého úkolu.

Jistě vás upoutá zářící a usměvavé slunce. To symbolizuje klima naší školy, pohodu prostředí a jeho bezpečí. Snažíme se o vytváření příjemných vztahů mezi žáky, učiteli, rodiči i veřejností, ke všem přistupujeme se vstřícností. Chceme, aby se u nás cítili příjemně a rádi naši školu navštěvovali.

Můžeme být hrdí na to, že se jako jedna z mála škol pyšníme svojí vlastní vlajkou.
Věříme, že ji budeme společnými silami chránit a že bude nad našimi hlavami vlát vždy po dobu trvání celého školního roku. Vyvěsíme ji v září při slavnostním zahájení školního roku a deváťáci ji sejmou v červnu po rozdání jejich posledního vysvědčení.

Ať naše vlajka ohlašuje přátelskou atmosféru a touhu po smysluplné společné práci nás všech.

POCITOVÝ CHODNÍK

https://www.zsmalse.cz/fotogalerie/albums/archiv1617/17_06_09_Pocit_chodnik/DSCF2174.JPGme šikovné deváťáky, zručné, pracovité a tak jsme jim ušili "projekt na míru". Stačilo přidat jen pár trámků, lopatu a vrtačku. Jako první krok bylo třeba nachystat dostatečně velký prostor a přesto, že se nekopalo příliš do hloubky, tak společnými silami odkopali a odvezli skoro kubík hlíny. Poté sešroubovali konstrukci z trámů a usadili do připraveného prostoru. Výplně jednotlivých polí budeme teprve tvořit, ale určitě tento krásný pocitový chodník brzy vyzkoušíme. A navíc.....zůstane nám ve škole pěkná vzpomínka na skvělou partu pracantů.

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Mgr. Pavla Blahušová

Projekt 9. ročníku - "Vyvýšené záhony v atriu školy"

Ve dnech 11. 5. - 12. 5. budovali žáci 9. A třídy spolu s panem školníkem, paní učitelkou Blahušovou a Nevečeřalovou nové záhony na pěstování zeleniny v atriu školy. Začínali s hromadou desek, trámů, s metrem a tužkou. Takže o procvičení znalostí z matematiky rozhodně nebyla nouze a jejich aplikace se vydařila, protože všechny záhony se podařilo sešroubovat a usadit na správné místo. Naplnění jednotlivých záhonů také nebylo jednoduché - nejdříve větve, potom drobné klacíky, rákos a pak teprve hlína. Všichni žáci se aktivně zapojili a díky jejich nadšení a přístupu vzniklo pěkné prostředí pro výsadbu zeleniny.

Děkujeme a přejeme všem našim deváťákům, ať se jim daří stejně dobře i na středních školách!!!

Fotografie jsou uloženy ve fotogalerii.

Mgr. Pavla Blahušová, Ing., Bc. Radka Nevečeřalová

Certifikát Rodiče vítáni

Naše škola splňuje kritéria utváření úspěšného partnerství mezi školou a rodiči. Za vstřícnou komunikaci s rodičovskou veřejností byl škole udělen certifikát Rodiče vítáni.

Informace o programu ZDE!!

Profil školy ZDE!!

Subscribe to RSS - archiv 16/17