Kancelář školy: 577 431 309
Ředitelka školy: 577 431 387
Zástupkyně ředitelky školy: 577 019 051
Školní družina: 734 574 869
Jídelna: 734 574 899,
Školník: 734 574 889
E-mail: zsmalse@zsmalse.cz
IČ: 71 008 144  IZO: 102 319 499

Datová schránka: 6cpmunv

 

 

Jste zde

archiv ŠD 16/17

Táboráček

Do konce školního roku zbývá jen pár dní, a tak jsme si v družině naplánovali, jako naši poslední letošní společnou akci, táboráček s opékáním. Všichni jsme si pochutnali, ať už to byly opečené rohlíky, chleba nebo špekáčky. 

 

 

 

Máme nové včelstvo

 

Konečně jsme se dočkali ... V loňském roce nám včelky zahubil mor, a proto delší dobu trvalo, než pan včelař Novák mohl pořídit nové. Vydali jsme se na prohlídku nového úlu s novým včelstvem. Pozorovali jsme, jak se líhla nová včelí královna a vyzkoušeli jsme si také včelařské klobouky. 

 

 

 

 

Bojovka

Minulý týden jsme si v družině dali takovou malou bojovku v lese. Tentokrát děti nechodily

po skupinkách samy, ale zapojily se i paní vychovatelky, které také musely plnit některé úkoly. Na děti čekalo "laserové pole", pod kterým musely bezpečně prolézt, hod na cíl, vyřešení detektivního příběhu, vyluštění šifry a dokonce se měly pokusit dát první pomoc kamarádovi. Tentokrát nešlo o rychlost, ale o splnění všech úkolů. 

 

  

 

Dopravní hřiště

Ve školní družině jsme se už všichni nemohli dočkat, až pokřtíme nové dopravní hřiště. Byli jsme nadšeni

z velkého prostoru, kde jsme otestovali naše nové koloběžky ... jsou opravdu skvělé. U dopravních značek jsme vyzkoušeli naše vědomosti, zda víme, co které znamenají.

 

Budeme rádi, když se toto hřiště stane jedním z oblíbených míst při našem pobytu venku. 

 

 

 

Keramický vláček

 

V kroužku keramiky jsme už tak šikovní a zruční, že se nám podařilo vytvořit i tento kouzelný keramický vláček. 

 

  

 

Florbal

Tady je naše aktuální čtvrteční florbalová sestava. Na prázdniny se sice těšíme, ale tento kroužek nám určitě bude chybět ... 

 

 

 

Bublinové kouzlení

V poslední hodině debrujárů bylo venku krásně, a tak jsme s naším pokusem vyrazili ven do přírody. Tentokrát bylo našim cílem vytvořit co největší bubliny. Použili jsme vodu, jar, potravinářské barvivo, pet lahve a punčochu. Na uříznutou pet lahev jsme připevnili punčochu, kterou jsme namáčeli do směsi jaru, vody a barviva a foukáním do lahve nám vznikly obří barevné bubliny. Byla to krásná podívaná, dokonce jsme zvládli zachytit otisk bublinek na výkresy, které nám teď zdobí chodbu ve škole. 

 

  

 

  

 

Jóga a stuhy v tanečkách

V našem oblíbeném úterním tanečním kroužku jsme se za celý rok naučili nejen základy různých druhů tanců, ale zkusili jsme i aerobik, jógu a nejnověji i cvičení se stuhami. Nacvičili jsme krásnou sestavu na hudbu z filmu Na vlásku. 

 

 

 

 

 

Pálení čarodějnic

I v naší školní družině jsme si chtěli připomenout tradiční lidový zvyk "Pálení čarodějnic" a na hřišti nad školou oheň opravdu zapálit, ale počasí nám nepřálo, tak se všichni čarodějové a čarodějky přesunuli do naší tělocvičny.

Tam je čekaly zkoušky za prokázání různých čarodějnických dovedností. Úspěch měla jízda na koštěti, hod na obřího pavouka, lov havěti ve slizu a mnoho dalších. 

 

  

 

  

 

Zpíváme s kytarou

Když nám počasí nepřálo a my jsme nemohli ven, tak nám několikrát udělal pěkný program v družině pan učitel Igor Šiška, který na naší škole učí hudební výchovu a fyziku. Za doprovodu jeho hry na kytaru jsme si všichni zazpívali různé známé lidové písně, někteří odvážnější přidali i taneční kreace. :) 

 

 

 

 

Stránky

Subscribe to RSS - archiv ŠD 16/17