Skutečně zdravá škola

Vážení rodiče,

chceme Vás informovat, že se naše škola zaregistrovala do programu Skutečně zdravá škola. Tento program komplexně rozvíjí kulturu stravování ve všech ekologických, ekonomických, sociálních a zdravotních souvislostech. S bližšími informacemi se můžete seznámit na stránkách www.skutecnezdravaskola.cz

Myslíme si, že mnoho aspektů, které jsou obsahem tohoto projektu, již plníme. Jakmile to bude z epidemiologického hlediska možné, určitě rádi zapojíme i Vás, rodiče.

STOP SOLI A CUKRU

I bez přítomnosti velké části žáků náš projekt Skutečně zdravá škola úspěšně pokračuje. Pedagogičtí pracovníci i zaměstnanci školní jídelny se věnují odbornému vzdělávání s cílem získat co nejvíce praktických rad a informací, které budeme moci později začlenit do výuky i do stravování.

V posledních týdnech jsme absolvovali dvě zajímavé online konference. První byla zaměřena především na množství soli v pokrmech a možnostech, jak ji v jídle nahradit zdravějšími variantami. Druhý seminář se týkal omezení až vyloučení přidaného cukru.

Mezi naše současné priority tedy patří snížení soli v pokrmech a omezení přidaného cukru. Již nyní jsme se rozhodli nabízet dětem v jídelně výhradně nedoslazované nápoje a budeme rádi, když i rodiče nás v naší snaze podpoří.

Bc. Kamila Švardalová, Monika Kobzáňová

Subscribe to RSS - Skutečně zdravá škola