Skutečně zdravá škola

Odkaz na prezentaci školy na www stránkách Skutečně zdravé školy ZDE!!

Malí zahradníci

Ke zdravé škole určitě patří i zdravá strava, a pokud jsou suroviny k její přípravě vlastnoručně vypěstované, o to lépe.

Velmi brzy po našem návratu do školy jsme se s chutí v družince dali do zvelebení  naší zahrádky ve školním atriu. Máme tady šest krásných vyvýšených záhonů, ve kterých budeme pěstovat nejen zeleninu, ale i bylinky. Nejprve bylo potřeba záhonky upravit, především dosypat čerstvou hlínu. A hned jakmile se počasí trošku umoudřilo, jsme se pustili do práce.

Zvládli jsme zasadit kedlubny, mrkev, ředkvičky, hrášek, cibulky, různé druhy dýní, cuketu, hrášek a bazalku. Ještě nás čekají fazolky, rajčátka, petržel, pažitka, ale ty zatím čekají v teple.

Věříme, že budeme v pěstování úspěšní a čerstvou domácí zeleninu a bylinky použijeme třeba na zdravé občerstvení odpoledne ve školní družině nebo předáme do školní kuchyně k obohacení našeho jídelníčku. Moc nás to baví, tak nám držte palce! :)

STOP SOLI A CUKRU

I bez přítomnosti velké části žáků náš projekt Skutečně zdravá škola úspěšně pokračuje. Pedagogičtí pracovníci i zaměstnanci školní jídelny se věnují odbornému vzdělávání s cílem získat co nejvíce praktických rad a informací, které budeme moci později začlenit do výuky i do stravování.

V posledních týdnech jsme absolvovali dvě zajímavé online konference. První byla zaměřena především na množství soli v pokrmech a možnostech, jak ji v jídle nahradit zdravějšími variantami. Druhý seminář se týkal omezení až vyloučení přidaného cukru.

Mezi naše současné priority tedy patří snížení soli v pokrmech a omezení přidaného cukru. Již nyní jsme se rozhodli nabízet dětem v jídelně výhradně nedoslazované nápoje a budeme rádi, když i rodiče nás v naší snaze podpoří.

Bc. Kamila Švardalová, Monika Kobzáňová

Subscribe to RSS - Skutečně zdravá škola