Školní výlet 3. A, 3. B - Pustevny

Ve středu 5. 6. se žáci třetího ročníku vydali na výlet. Autobusem jsme dojeli do Beskyd, připraveni objevovat krásy Pusteven. Nejprve jsme se museli pořádně posilnit. Měli jsme možnost nahlédnout do vnitřních prostor Libušína a okouzleni zdejší architekturou jsme pokračovali dále. Naše kroky vedly ke Stezce Valaška. Ještě před naším cílem jsme procházeli kolem dřevěných zvířat, o kterých jsme se na informačních tabulích dozvěděli spoustu zajímavostí. Na Stezce jsme se pak dozvěděli něco o fauně a flóře Beskyd. Zjistili jsme, jak vypadala stavba takové stezky, nebo jsme se dozvěděli něco o historii Pusteven. Prošli jsme se po dřevěné lávce, vyfotili jsme se na skleněné vyvýšině s krásným výhledem do okolí. Cestou zpět jsme se stavili na pár skoků k trampolínám. Vylezli jsme horolezeckou stěnu a proplétali se sítěmi. Přiblížil se čas oběda. Děti si vychutnávaly své svačinky z domu a výlet jsme zakončili nákupem drobných suvenýrů. Pomalu jsme se vydali k autobusu a cesta zpět se nesla v poklidu unavených, zážitky plných dětí.

Třídní učitelky,

Adéla Langerová a Milena Černá